Bartosz Kurek odchodzi z ONICO Warszawa. Co dalej z karierą najlepszego siatkarza mistrzostw

ONICO Warszawa poinformowało, że Bartosz Kurek nie przedłuży kontraktu z klubem. Póki co przyszłość MVP mistrzostw świata nie jest znana.

Jego przybycie do Warszawy było jedną ze składowych późniejszego sukcesu zespołu. Mimo wielotygodniowych negocjacji Bartosz Kurek nie zdecydował się jednak przedłużyć kontraktu z wicemistrzem Polski ONICO Warszawa. Kontrakt początkowo miał wynosić 1,5 miliona złotych i we współpracy z marką 4F gwarantować własną linię ubrań atakującego.

Zobacz wideo

- Negocjacje dotyczące przedłużenia umowy z zawodnikiem trwały od dawna. Jeszcze niedawno wszyscy - zarówno klub, jak i Bartek - byli przekonani, że parafowanie nowego kontraktu jest kwestią czasu. Byliśmy o krok od podpisania umowy, ale z niezależnych przyczyn nie udało nam się jej sfinalizować - zdradził w oficjalnym komunikacie klubowym prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Sprawa zaczęła się komplikować, gdy do mediów dotarła informacja o zainteresowaniu zagranicznych klubów polskim graczem. Bartosz Kurek miał pierwotnie przenieść się do Cucine Lube Civitanova, by tam kontynuować karierę. Finalnie tego nie zrobił, a klub podpisał kontrakt z Kamilem Rychlickim i Amirem Ghafurem. W ostatnich dniach spekulowano, że polski atakujący trafi do Vero Volley Monza. Informacji tych nie udało nam się potwierdzić u managera Bartosza Kurka - nie odbiera telefonów.

Bartosz Kurek to m.in. mistrz Europy 2009, mistrz świata 2018 i MVP ostatniego siatkarskiego mundialu oraz zwycięzca Ligi Światowej 2012.

Więcej o: