Siatkówka. Bartosz Kurek dostał kolejną ofertę! Mistrz świata jest rozchwytywany

Tygodnie mijają, a pogłoski o transferze Bartosza Kurka nie milkną. Włoskie media podały, że polski atakujący miał dostać ofertę z Vero Volley Monza.

Bartosz Kurek to mistrz świata 2018 i MVP ostatniego siatkarskiego mundialu. Sezon 2018/2019 rozpoczął w Stoczni Szczecin, po której upadku przeniósł się do ONICO Warszawa. Po zdobyciu wicemistrzostwa kraju (nie grał w finałach) priorytetem dla stołecznego klubu stało się zatrzymanie gracza. Kartą przetargową miał być kontrakt opiewający na kwotę 1,5 miliona złotych połączony ze współpracą z polską firmą odzieżową 4F.

Zobacz wideo

Bartosz Kurek odwlekał jednak swoją decyzję w czasie, ponieważ na włoskim rynku transferowym zawrzało. Zawodnika łączono z Cucine Lube Civitanova, mistrzem Włoch i zwycięzcą poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, jednak ostatecznie do podpisania umowy nie doszło. Mówiło się również, że przez opieszałość zawodnika w wyborze pracodawcy, kwota umowy z ONICO miała się zmniejszyć.

Bartosz Kurek z kolejną ofertą

Jak podają włoskie media, w tym "La Gazzetta dello Sport", to jednak nie koniec ofert dla Kurka przed sezonem 2019/2020. Do walki o polskiego atakującego włączyła się ponoć Vero Volley Monza. Nadal jednak nie wiadomo, na który kierunek zdecyduje się zawodnik. Chcieliśmy potwierdzić te doniesienia, jednak jego manager nie odbiera telefonu.

Więcej o: