Michał Kubiak zawieszony w prawach zawodnika! PZPS ukarał kapitana reprezentacji

Michał Kubiak został zawieszony na sześć meczów reprezentacji Polski! Kubiak ma teraz 7 dni na odwołanie się od tej decyzji. To efekt wywiadu udzielonego w programie "Prawda Siatki". - Straciłem do ludzi z Iranu resztki szacunku - mówił kapitan kadry.

Wydział Dyscypliny PZPS rozpoznał wniosek Rzecznika Dyscyplinarnego PZPS w sprawie Michała Kubiaka i zdecydował się na ukaranie kapitana reprezentacji polskich siatkarzy. 

Zobacz wideo

- Wydział Dyscypliny PZPS uznał winnym Michała Kubiaka popełnienia wykroczenia dyscyplinarnego, polegającego na tym, że: „podczas wywiadu udzielonego w dniu 26 maja 2019 r. w programie „Prawda Siatki”, opublikowanego w Internecie, użył określeń niezgodnych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego" - czytamy w oświadczeniu PZPS. 

-  Straciłem do ludzi z Iranu resztki szacunku. Dla mnie oni są niewidoczni. Tak, uogólniam, dla mnie to jest jeden miot – skomentował Michał Kubiak we wspomnianym wywiadzie. - Dla mnie ten naród jest skreślony, mimo że oni dumnie nazywają się Persami, a nie Arabami. A tak naprawdę są zwykłymi leszczami. Czasem musimy z nimi zagrać, ale oni dla mnie nie istnieją – dodał kapitan reprezentacji Polski.

Polskiemu siatkarzowi została udzielona nagana, a siatkarz został także zawieszony w prawach zawodnika na okres sześciu meczów reprezentacji Polski. Kubiak ma teraz siedem dni na odwołanie się od tej decyzji. Po tym czasie orzeczenie stanie się prawomocne. 

W najbliższym tygodniu Polska zagra w Lidze Narodów w Chinach, a za dwa tygodnie w Iranie. Wiele wskazuje na to, że Polaka raczej na pewno nie zobaczymy w Iranie, o którym siatkarz niepochlebnie wypowiedział się w programie "Prawda Siatki"

Irańska federacja siatkarska też zgłosiła do FIVB wniosek o ukaranie Michała Kubiaka. Chodzi o kontrowersyjne słowa wypowiedziane przez kapitana reprezentacji Polski.