Nowy zawodnik ONICO Warszawa! Francuski przyjmujący wraca do PlusLigi

Kevin Tillie został nowym siatkarzem ONICO Warszawa. Francuski przyjmujący związał się ze stołecznym klubem dwuletnim kontraktem.

Kevin Tillie to znany w Polsce francuski przyjmujący. W latach 2015-2017 grał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, zdobywając z nią m.in. dwa mistrzostwa PlusLigi. Później miał grać w Jastrzębskim Węglu, jednak ostatecznie do współpracy nie doszło. Mimo że wszystkie ustalenia zostały poczynione, a jego transfer ogłoszony, zawodnik postanowił wyjechać do Chin, mówiąc, że gra w tamtejszej lidze od zawsze była jego marzeniem. Ostatecznie w Beijing Volleyball spędził dwa lata, zdobywając dwa srebrne medale mistrzostw kraju.

Zobacz wideo

Francuz wraca jednak do PlusLigi. W sezonie 2019/2020 dołączy do srebrnych medalistów PlusLigi z Warszawy. W stolicy (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem) spędzi co najmniej dwa lata.
-
Kevin to znakomity zawodnik, który z pewnością będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Ma doświadczenie w grze o najwyższe cele, czy to w barwach poprzednich klubów, czy reprezentacji Francji. W przyszłym sezonie ONICO znów chce walczyć o medale PlusLigi, a do tego będzie rywalizować w Lidze Mistrzów, dlatego zależało nam na sprowadzeniu graczy, którzy w decydujących momentach są w stanie wziąć na siebie ciężar gry, zmotywować kolegów z boiska swoją postawą. Kevin zdecydowanie do nich należy - powiedział o nowym przyjmującym ONICO Warszawa Piotr Gacek, prezes stołecznego klubu w oficjalnym komunikacie klubowym.

Od kilku lat Tillie jest etatowym reprezentantem Francji. Wraz z "Trójkolorowymi" wygrał mistrzostwo Europy w 2015 roku. Wywalczył złoto (2015) i brąz (2016) Ligi Światowej oraz srebro Ligi Narodów (2018). Ponadto trzykrotnie kończył Memoriał Huberta Jerzego Wagnera na podium - raz na drugim miejscu (2017) i dwa razy na trzecim (2015, 2018).

Więcej o: