Reprezentacja Polski spadła w tabeli Ligi Narodów. Tak wygląda klasyfikacja po trzech meczach

Reprezentacja Polski spadła z piątego na szóste miejsce w tabeli Ligi Narodów po trzech meczach. W przyszłym tygodniu nasi mistrzowie świata zagrają w Chinach.

Polacy dotychczas pokonali Australią 3:1, USA 3:2, a w niedzielę przegrali z Brazylią 1:3. Dzięki temu mają 5 punktów i są na szóstym miejscu w tabeli Ligi Narodów. Na prowadzeniu są obecnie Irańczycy i Francuzi, którzy mają komplet 9 punktów. Trzecie miejsce zajmują Brazylijczycy. Dalej są Argentyńczycy i Włosi. Trwa jeszcze mecz Rosjan z Serbami (goście prowadzą 1:0 w setach), a o godzinie 21:10 rozpocznie się spotkanie Portugalia - Bułgaria. Bułgarzy i Rosjanie mogą nas wyprzedzić w tabeli.

Zobacz wideo

Reprezentacja Polski walczy o awans do Final Six

Kolejny turniej Ligi Narodów polscy siatkarze zagrają w dniach 7-9 czerwca w Chinach. Ich rywalami będą gospodarze, Francuzi i Bułgarzy. Przypomnijmy, że do Final Six Ligi Narodów awansuje pięć najlepszych drużyn. W turnieju finałowym zagrają też gospodarze, Amerykanie - jeśli znajdą się w czołowej piątce, to do turnieju zakwalifikuje się również szósta drużyna.

Tabela LNTabela LN fivb.com

Więcej o: