USA - Polska. Biało-czerwoni zagrają o drugie zwycięstwo w Lidze Narodów 2019. Transmisja w otwartym kanale! TV, stream online, na żywo, 01.06

Reprezentacja Polski rozpoczęła rywalizację w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów od zwycięstwa z Australią. W katowickim Spodku drużyna Vitala Heynena triumfowała 3:1. Dziś polscy siatkarze spotkają się z Amerykanami, czyli trzecią drużyną ostatnich igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Ten pojedynek obejrzymy w otwartym kanale.
Zobacz wideo

W piątek (31 maja) reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania Siatkarskiej Ligi Narodów. Jej pierwszym rywalem byli zawodnicy z Australii. Biało-czerwoni wygrali 3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14), a najczęściej punktującym siatkarzem po ich stronie był Dawid Konarski (22 punkty).

– Wszystko jest możliwe i równie dobrze, jak wygrać, tak możemy znaleźć się na ostatnim miejscu Siatkarskiej Ligi Narodów. Wspaniale było zagrać w Katowicach, gdzie aż tylu kibiców przyszło obejrzeć mecz. Gra przebiegła tak, jak się spodziewałem - pojawiły się dobre i słabsze rzeczy. Moim celem nie jest bycie szczęśliwym po poszczególnych meczach, ale na koniec sezonu – mówił po spotkaniu z Australią trener polskiej kadry Vital Heynen.

W drugim meczu Grupy 3 Brazylia pokonała naszego dzisiejszego rywala – Stany Zjednoczone – 3:0 (25:22, 25:22, 25:23). Przed rokiem w rozgrywkach Ligi Narodów Amerykanie zajęli 3. miejsce. Podopieczni Johna Sperawa to trzecia drużyna ostatnich igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

Liga Narodów 2019. Kadra reprezentacji Polski na turniej w Katowicach

Kadra reprezentacji Polski na turniej w Katowicach (31.05 - 02.06): Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Dawid Konarski, Bartłomiej Bołądź, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Kadra reprezentacji Stanów Zjednoczonych: Micah Ma'a, Kawika Shoji, Josh Tuaniga, Kyle Ensing, Kyle Russell, Jeff Jendryk, Mitch Stahl, David Smith, Taylor Sander, Jake Langlois, Garrett Muagututia, TJ DeFalco, Eric Shoji, Dustin Watten.

USA - Polska. Gdzie oglądać mecz reprezentacji Polski w Lidze Narodów 2019? Transmisja TV, stream online, na żywo

Sobotni mecz między Polską i USA zobaczymy na antenie TVP 1 i Polsatu Sport. Drugi mecz Polaków w Lidze Narodów będzie można też obejrzeć w Internecie: na stronie sport.tvp.pl, w aplikacji TVP Sport oaz na platformie Ipla. Poniżej zamieszczamy harmonogram transmisji: 

Studio – godz. 16:15 (Polsat Sport, Ipla); 16:30 (TVP 1)

Początek transmisji – godz. 16:45 (Polsat Sport, Ipla); 16:50 (TVP 1, sport.tvp.pl, aplikacja TVP Sport)

Więcej o: