Trener Iranu złożył propozycję Michałowi Kubiakowi. "Masz prawo do popełnienia błędu"

Trener reprezentacji Iranu, Igor Kolaković, odpowiedział na kontrowersyjne słowa Michała Kubiaka na temat Persów. Szkoleniowiec zaprosił kapitana polskiej kadry do Iranu.

- Drogi Michale Kubiaku, jesteś wielkim siatkarzem i masz prawo do popełnienia błędu. Przyjedź do Iranu i zobacz, jak cudowni są tutejsi ludzie - zaapelował Igor Kolaković do Michała Kubiaka poprzez oficjalne konto w serwisie społecznościowym Facebook.

Zobacz wideo

Michał Kubiak: Straciłem do ludzi z Iranu resztki szacunku

Słowa trenera Persów odnoszą się do kontrowersyjnej wypowiedzi Michała Kubiaka. - Straciłem do ludzi z Iranu resztki szacunku. Dla mnie oni są niewidoczni. Tak, uogólniam, dla mnie to jest jeden miot – skomentował przyjmujący. - Dla mnie ten naród jest skreślony, mimo że oni dumnie nazywają się Persami, a nie Arabami. A tak naprawdę są zwykłymi leszczami. Czasem musimy z nimi zagrać, ale oni dla mnie nie istnieją – dodał kapitan reprezentacji Polski w wywiadzie dla "Prawdy Siatki".

W oficjalnym oświadczeniu zawodnik nieco zmienił kontekst swoich wcześniejszych wypowiedzi.- Stanowczo podkreślam że słowa, które padły z moich ust, były skierowane wyłącznie do osób, z którymi miałem osobiście do czynienia, tj. siatkarzy oraz ich szowinistycznych kibiców – podkreślił Michał Kubiak. W czwartek władze irańskiej federacji zgłosiły do FIVB oficjalną skargę na kapitana polskiej kadry. Michał Kubiak z kolei ma nie pojechać na rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów do Iranu.