Tabela Ligi Narodów. Polki wyprzedzają siatkarskie potęgi po dwóch tygodniach rywalizacji

Polskie siatkarki w czwartek pokonały reprezentację Holandii 3:1 i z dorobkiem 15 punktów zajmują 4. miejsce w tabeli Ligi Narodów, mając tyle samo "oczek" co będące przed nimi Turczynki, Amerykanki i Włoszki. Za zespołem Jacka Nawrockiego są m.in. mistrzynie świata i Europy Serbki czy mistrzynie olimpijskie Chinki.

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała w meczu Ligi Narodów Holenderki 3:1 (25:13, 25:27, 25:20, 25:15). Znakomicie zaprezentowała się Klaudia Alagierska, której zagrywki znacznie pomogły w odniesieniu zwycięstwa. Po tym zwycięstwie, Polki mają już na swoim koncie 15 punktów, które daje im 4. miejsce w tabeli rozgrywek, mając tyle samo punktów co będące wyżej Turczynki, Amerykanki i Włoszki. Niżej od zespołu Jacka Nawrockiego klasyfikowane są m.in. mistrzynie świata i Europy Serbki czy mistrzynie olimpijskie Chinki.

Zobacz wideo

W tabeli siatkarskiej Ligi Narodów na prowadzeniu znajdują się Turczynki, które wyprzedzają Amerykanki i Włoszki. Polki, będące na czwartym miejscu, mają najsłabszy bilans setów spośród zespołów, które wygrały 5 spotkań i przegrały jedno. Do rozegrania każda z ekip ma jeszcze trzy turnieje, a w każdym nich po 3 mecze. W finałach, które zostaną rozegrane w dniach 2-6 lipca w chińskim Nanjing, oprócz gospodarzy zagra 5 najlepszych zespołów fazy grupowej.

Tabela siatkarskiej Ligi NarodówTabela siatkarskiej Ligi Narodów (fivb.com)

Więcej o: