Siatkówka. Niemki pokonane! Pierwsza wygrana Polek w Lidze Narodów

Polskie siatkarki 3:1 pokonały reprezentantki Niemiec w swoim drugim meczu tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwone w czwartek w Opolu zmierzą się z drużyną z Tajlandii.

Polska kadra prowadzona przez Jacka Nawrockiego ma za sobą dobry początek sezonu reprezentacyjnego. Biało-czerwone wygrały pierwszy rozegrany turniej, czyli starcia w Montreux (i zrobiły to bez obecnie najbardziej znanej rozgrywającej, Joanny Wołosz, która w tamtym czasie walczyła o złoto Ligi Mistrzyń z Imoco Volley Conegliano). Kolejnym sprawdzianem jest dla nich Siatkarska Liga Narodów, którą zespół rozpoczął zmaganiami w Opolu. W pierwszym meczu Polki przegrały po tie-breaku z Włoszkami.

Zobacz wideo

Drugie spotkanie turnieju wyglądało jednak inaczej. Zespół Jacka Nawrockiego mierzył się z reprezentantkami Niemiec. Ostatecznie biało-czerwone były górą w dość wyrównanym spotkaniu, w którym tylko jedna partia zakończyła się przewagą jednego z rywali większą niż dwa punkty.

Po raz kolejny główną postacią polskiej ofensywy była Malwina Smarzek. Atakująca zdobyła 32 punkty, osiągając 43 procent skuteczności akcji. Na drugiej pozycji pod względem największej liczby zdobytych punktów uplasowała się Natalia Mędrzyk (16, 44 procent efektywności zagrań). Dobrze na siatce w aspekcie bloku prezentowała się natomiast Agnieszka Kąkolewska, czyli autorka 4 punktowych bloków. Nie zmienia to faktu, że gra biało-czerwonych nie była zanadto kombinacyjna. Smarzek ostatecznie atakowała aż 65 razy przy kilkunastu piłkach, które Joanna Wołosz posłała w kierunku drugiej przyjmującej, Martyny Grajber. Ten wybór mógł być spowodowany niską skutecznością ataku zawodniczki (3/14) i wyborem nieco "pewniejszego" rozwiązania na siatce przez rozgrywającą.

Kolejnym rywalem Polek będą siatkarki z Tajlandii. Po dwóch meczach biało-czerwone mają na swoim koncie 4 punkty, co na ten moment daje im 5. pozycję w klasyfikacji Siatkarskiej Ligi Narodów. W drugim spotkaniu rozgrywanym w środę w Opolu Włoszki pokonały zawodniczki z Azji 3:0. Dzięki temu znajdują się na 4. pozycji w tabeli.

Polska - Niemcy 3:1 (25:21, 23:25, 25:23, 26:24)