Siatkówka. Zenit Kazań znów pokonany! Zespół byłego trenera polskiej kadry zwycięzcą Ligi Mistrzów

Prowadzone przez Ferdinando De Giorgiego Cucine Lube Civitanova w finale Ligi Mistrzów pokonało dotychczasowego hegemona rozgrywek, Zenit Kazań. Trwa świetna passa włoskiej drużyny - w tym tygodniu sięgnęła również po mistrzostwo Włoch.

Zenit Kazań nie zapisze sezonu 2018/2019 do udanych. Wielokrotny triumfator Ligi Mistrzów i mistrzostw Rosji nie obronił ani złotego medalu rosyjskiej Superligi, ani zwycięstwa w europejskich pucharach. W tych drugich zwyciężał przez ostatnie cztery lata.

Zobacz wideo

Rosyjska drużyna świetnie rozpoczęła mecz. Wygrała pierwszą odsłonę zmagań 25:16 dzięki poprawnej grze Matthew Andersona i Maksima Michajłowa, a także sporej liczbie błędów własnych Lube. Włoski team, prowadzony przez byłego selekcjonera Polaków, Ferdinando De Giorgiego, poprawił skuteczność zagrań ofensywnych i defensywnych w kolejnych partiach, rozbijając rywali w trzecim secie 25:12. W ostatnim rozdaniu z bardzo dobrej strony pokazywał się Osmany Juantorena, wybrany później na MVP spotkania. Świetnie radził sobie na kontrze i zdobył w sumie 14 punktów. Najczęściej punktującym zawodnikiem zmagań był jednak Cwetan Sokołow (17 punktów).

Cucine Lube pokonało Zenit Kazań w ataku (53 procent skuteczności do 43), bloku (12:8) i asach serwisowych (10:5). Przegrało jednak w przyjęciu (34 do 54 procent). Popełniło mniej błędów własnych (26:36).

Zenit Kazań – Cucine Lube Civitanova 1:3: (25:16, 15:25, 12:25, 19:25)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.