Tomasz Fornal kolejne dwa sezony spędzi w Jastrzębskim Węglu

21-letni przyjmujący, były zawodnik Cerrad Czarnych Radom, Tomasz Fornal, kolejne dwa sezony spędzi w Jastrzębskim Węglu. Młody siatkarz w nadchodzących tygodniach zagra też w reprezentacji Polski.

- Cieszę się z tego, że pozyskaliśmy zawodnika o takim potencjale. Tak naprawdę wszystkie kluby w lidze chętnie widziałyby Tomasza w swoich szeregach, a te topowe mocno o niego zabiegały. Ale to my wygraliśmy tę rywalizację. Mamy kolejnego Polaka w zespole i wierzę w to, że konkurencja na pozycji przyjmującego w naszej drużynie będzie duża – mówi Adam Gorol, prezes jastrzębskiego klubu.

Zobacz wideo

Tomasz Fornal jest wychowankiem UKS 22 Kraków. Jako zawodnik Skry Bełchatów przeszedł przez centralne szkolenie w SMS PZPS Spała. W 2016 roku trafił do Cerradu Czarnych Radom i w klubie tym zadebiutował w PlusLidze. Łącznie w radomskim zespole spędził trzy sezony, w których rozegrał 91 meczów i zdobył 1004 punkty. Ma sporo osiągnięć w siatkówce młodzieżowej, z których najważniejszymi są: mistrzostwo Europy i świata kadetów oraz mistrzostwo Europy i świata juniorów.

- Jastrzębski Węgiel to klub, w którym będę mógł się rozwijać i zrobić postępy. Tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele, o medale, co będzie dla mnie ciekawym doświadczeniem – mówi Tomasz Fornal, który po ostatnim bardzo dobrym sezonie w barwach Cerradu Czarnych Radom otrzymał od selekcjonera Vitala Heynena powołanie do reprezentacji Polski.

- Fajnie, że ten okres wakacyjny spędzę na kadrze i pokażę swoje umiejętności. W tamtym roku nie udało się, ale w tym już dostałem od trenera szansę wyjazdu na turniej Ligi Narodów. Bardzo się z tego cieszę i postaram się udowodnić wszystkim, że był to dobry wybór – zapowiada nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Klub z Górnego Śląska to brązowy medalista sezonu 2018/2019 PlusLigi. Po minionych rozgrywkach dołączył do niego Michał Szalacha. Spekuluje się, że do drużyny z Jastrzębia-Zdroju przeniesie się też Jurij Gładyr.

Więcej o: