Sport.pl

Zbigniew Bartman i Nicolas Marechal w Asseco Resovii Rzeszów

Zbigniew Bartman i Nicolas Marechal w sezonie 2019/2020 zagrają w Asseco Resovii Rzeszów. Spekuluje się, że do drużyny dołączy również Nicholas Hoag i Tomas Rousseaux.

32-letni Zbigniew Bartman wraca do Asseco Resovii po sześciu latach przerwy. Atakujący zaczynał karierę w warszawskich klubach Metro i MOS Wola. Pierwsze sukcesy odnosił jednak w siatkówce plażowej. W 2004 roku wraz z Michałem Kubiakiem zdobył w Mysłowicach złoty medal mistrzostw Europy do lat 18, a miesiąc później we włoskim Termoli srebrny medal mistrzostw świata.

Zobacz wideo

Na krajowym podwórku występował w AZS-ie Częstochowa, warszawskiej Politechnice i Jastrzębskim Węglu. 32-letni atakujący grał również w lidze tureckiej (Halkbank Ankara, Galatasaray SK), dwukrotnie we włoskiej (Marmi Lanza Werona i Prisma Taranto), rosyjskiej (Gazpromie Surgut), francuskiej (Stade Poitevin Poitiers) i przez ostatnie dwa sezony w argentyńskiej (UPCN San Juan Vóley).

Zbigniew Bartman na pozycji atakującego rywalizował będzie z Damianem Schulzem. Zawodnik z Asseco Resovią związał się dwuletnim kontraktem.

Nicolas Marchal w Resovii

Nicolas Marechal urodził się we francuskim Sainte-Catherine, a pierwsze kroki w zawodowej siatkówce stawiał w Harnes Volley-Ball. W kolejnych latach Francuz reprezentował barwy rodzimych drużyn. W 2013 roku Marechal przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla, z którym sięgnął po brązowe medal mistrzostw Polski i Ligi Mistrzów. Kolejne dwa lata francuski przyjmujący spędził w barwach PGE Skry Bełchatów, z którą wywalczył Puchar Polski i dwa brązowe medale w rozgrywkach PlusLigi. W ubiegłym sezonie grał w rosyjskim Jenisieju Krasnojarsk, z którym wygrał europejskie rozgrywki Pucharu Challange.

Zawodnik w reprezentacji Francji rozegrał 164 mecze. Zdobył mistrzostwo Europy (2015) i złoty medal Ligi Światowej (2015). Z drużyną Asseco Resovii związał się rocznym kontraktem.

Do zespołu z Reszowa najprawdopodobniej dołączą również Nicholas Hoag oraz Tomas Rousseaux. Drużynę w kolejnym sezonie poprowadzi Piotr Gruszka, który z teamu swojego byłego pracodawcy, GKS-u Katowice, przeniósł się wraz z rozgrywającym Marcinem Komendą.

Więcej o: