Stephan Antiga znalazł nowy klub! Wielkie zaskoczenie. Francuz zostaje w Polsce

Stephane Antiga od sezonu 2019/2020 będzie trenerem DevelopResu Rzeszów. Będzie to pierwszy żeński klub prowadzony przez byłego selekcjonera polskiej kadry.

Stephane Antiga był uznanym siatkarzem - brązowym medalistą mistrzostw świata 2002, jak i zdobywcą drugiego miejsca w mistrzostwach Europy. Przez lata związany był z PGE Skrą Bełchatów, choć w Polsce grał również w ówczesnej Delekcie Bydgoszcz.

Zobacz wideo

Zaraz po zakończeniu kariery zawodniczej skupił się na trenerskiej. Pierwsze wyzwanie szkoleniowca było spore - poprowadzenie polskiej kadry w roku mistrzostw świata rozgrywanych nad Odrą i Wisłą. Zdobył z reprezentacją złoty medal, a następnie brąz Pucharu Świata. Po rozstaniu z biało-czerwonymi zajął się Kanadyjczykami i przeszedł do ONICO Warszawa, które w sezonie 2018/2019 doprowadził do wicemistrzostwa kraju.

Stephane Antiga trenerem DevelopResu Rzeszów

Drużyna z Warszawy o rozstaniu ze szkoleniowcem powiedziała już w połowie minionego sezonu. Decyzji nie zmieniło zdobycie przez zespół srebrnego medalu rozgrywek. Choć szkoleniowca łączono z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, to z tego, co udało nam się ustalić, były to zbyt pochopne informacje. Sam klub ponoć nie rozmawiał bezpośrednio z trenerem, który i tak po sezonie bardzo szybko zniknął z "puli" szkoleniowców aktywnie poszukujących nowego zatrudnienia.

Nowym pracodawcą Francuza będzie klub z Rzeszowa - żeński DevelopRes. Będzie to pierwsza kobieca drużyna prowadzona przez Stephane'a Antigę. W poprzednim sezonie team sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski. Grały w nim wtedy m.in. Helene Rousseaaux, Maja Tokarska, Kamila Witkowska, Agata Sawicka czy Katarzyna Zaroślińska-Król.