Podwójny mistrz świata zagra w ONICO Warszawa! Piotr Nowakowski opuścił Trefla Gdańsk

Podwójny mistrz świata w siatkówce, środkowy Piotr Nowakowski, kończy współpracę z Treflem Gdańsk. Jak udało nam się ustalić, w kolejnym sezonie zagra w ONICO Warszawa.

O przejściu Piotra Nowakowskiego do ONICO Warszawa mówiło się już jakiś czas. Jak udało nam się potwierdzić u kilku źródeł, zawodnik faktycznie zagra w kolejnym sezonie w stołecznym klubie.

Zobacz wideo

Przenosiny środkowego w jakimś stopniu mogą być umotywowane tym, że z gdańskiego klubu odszedł trener, Andrea Anastasi. Włoski szkoleniowiec kolejny sezon spędzi w ONICO Warszawa i ma ze sobą "zabrać" właśnie Nowakowskiego, ale również Patryka Niemca oraz Michała Kozłowskiego.

Piotr Nowakowski to podwójny mistrz świata (2014, 2018). Zdobył również złoty medal mistrzostw Europy 2009 i brązowy tej samej imprezy w 2011 roku. Był w składzie polskiej kadry na "złotą" dla biało-czerwonych Ligę Światową 2012 i "brązową" rok wcześniej. Większość kariery seniorskiej spędził w Asseco Resovii Rzeszów (2011-2017), by następnie przenieść się pod skrzydła Andrei Anastasiego właśnie do Trefla Gdańsk.

Więcej o: