Wicemistrz Polski dołączył do GKS-u Katowice

Po mistrzu czas na wicemistrza kraju w GKS-ie Katowice. Jan Nowakowski dołączy w sezonie 2019/2020 do składu drużyny z Górnego Śląska. Środkowy związał się z zespołem dwuletnim kontraktem.

- To bardzo ambitny zawodnik. Mimo młodego wieku ma już za sobą kilka bardzo udanych sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej i ciągle jest spragniony sukcesów. Nie ukrywamy, że bardzo na niego liczymy - mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Zobacz wideo

Największym sukcesem w klubowej karierze środkowego jest wicemistrzostwo Polski, po które sięgnął w minionym sezonie w barwach ONICO Warszawa. Wcześniej występował w klubach SMS-u Spała i drużynach z Bydgoszczy. W 2015 roku z kadrą B biało-czerwonych zdobył brązowy medal Ligi Europejskiej.

Po rozgrywkach 2018/2019 zajmujący 8. lokatę GKS Katowice czekały spore roszady. Drużynę opuściło aż 12 zawodników i trener Piotr Gruszka. Do zespołu dołączył m.in. mistrz Polski Rafał Szymura czy wspomniany wicemistrz, Jan Nowakowski. Poza nimi w składzie na kolejny sezon znajdą się Miłosz Zniszczoł, Szymon Gregorowicz, Jakub Jarosz, Jan Firlej, Wiktor Musiał i Adrian Buchowski. Drużynę poprowadzi znany z pracy w kieleckich klubach Dariusz Daszkiewicz.

Więcej o: