Bartosz Kurek dostał rekordową ofertę, ale i tak może odejść! Kolejna propozycja

"Prawda Siatki", czyli Jerzy Mielewski i Marcin Lepa, w piątek podzielili się na Twitterze zaskakującymi doniesieniami. Otóż transfer Bartosza Kurka do ONICO Warszawa wcale nie jest przesądzony. Atakujący ponoć dostał propozycję z Cucine Lube Civitanova.

Bartosz Kurek to mistrz świata i MVP tego turnieju. W poprzednim sezonie początkowo grał w Stoczni Szczecin, jednak po upadku klubu przeniósł się do ONICO Warszawa. Tam dokończył rozgrywki, będąc ważnym ogniwem stołecznego zespołu. Niestety, fazę play-off drużyna musiała rozegrać bez niego. Wszystko przez uraz kręgosłupa, który wedle naszych informacji, miał uniemożliwiać atakującemu tak podstawowe czynności, jak choćby swobodne leżenie. Klub natychmiast skontaktował się z najlepszymi lekarzami, którzy podjęli się operacji. Ta skutkuje trzymiesięczną przerwą zawodnika w jakimkolwiek treningu (nawet nie mógł pojechać do Kędzierzyna-Koźla jako kibic na finał PlusLigi), co oznacza, że polscy kibice nie zobaczą go w Siatkarskiej Lidze Narodów, która rozpoczyna się wraz z końcem maja. Ostatecznie jego klubowy zespół zajął drugie miejsce w mistrzostwach Polski.

Zobacz wideo

Rekordowy kontrakt w PlusLidze

Już jakiś czas mówi się o tym, że nadrzędnym celem transferowym ONICO Warszawa przed sezonem 2019/2020 będzie przedłużenie umowy z Kurkiem. Jeszcze w czasie ostatniego spotkania z mediami „wszystko miało być na dobrej drodze”. Jak informowaliśmy kilkanaście dni temu, kontrakt atakującego ma być rekordowy. Dokument ma obowiązywać dwa lata i opiewać na kwotę 1,5 miliona złotych, co będzie najwyższą stawką w PlusLidze. Tak wysoki pułap finansowy jest możliwy do osiągnięcia dzięki współpracy z polską firmą odzieżową 4F. Ponoć Bartosz Kurek w przypadku podpisania umowy ma mieć własną kolekcję sygnowaną swoim nazwiskiem.

Bartosz Kurek jednak nie dla ONICO?

Narracja o podpisaniu kontraktu przez Kurka zmieniła się w piątek wieczorem. Wtedy właśnie Jerzy Mielewski i Marcin Lepa („Prawda Siatki”) z Polsatu Sport podali na Twitterze informację, że kwestia dalszej współpracy warszawian z atakującym nie jest taka oczywista. Wszystko przez ofertę, którą zawodnik miał dostać z Włoch, z Cucine Lube Civitanova, w którym już występował w latach 2013-2015.

Sytuacja jest dynamiczna i dość skomplikowana. Obecnie szkoleniowcem Lube jest Ferdinando De Giorgi, czyli były selekcjoner polskiej kadry i trener takich przedstawicieli PlusLigi, jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. Przejął on zespół z Włoch w trakcie sezonu 2018/2019, opuszczając klub z Górnego Śląska, a następnie doprowadził go do finału Ligi Mistrzów (rywalem Zenit Kazań) oraz finału ligi włoskiej (w której Lube na razie przegrywa 1:2 w meczach z Sir Safety Conad Perugia).

Atakującym zespołu jest Cwetan Sokołow, jednak po sezonie 2018/2019 ma przenieść się do Zenita Kazań. Tam na pozycji atakującego zastąpi Maksima Michajłowa, zmieniającego strefę na przyjęcie. Rosjanin będzie z kolei zastępstwem dla odchodzącego do Azimut Modeny Matthew Andersona. Pierwszym transferowym wyborem Lube w kontekście pozyskania nowego atakującego ma być jednak Ivan Zaytsev, który gra właśnie w Modenie. Co stoi zatem na przeszkodzie, by doszło do roszady? Konieczność wykupu kontaktu Zaytseva, która nie do końca ma odpowiadać władzom Lube. Stąd pomysł na pozyskanie Bartosza Kurka, który do momentu kontuzji był jednym z najstabilniej i najlepiej grających siatkarzy PlusLigi.

Co ciekawe, do włoskiego klubu prowadzonego przez Fefe De Giorgiego ma dołączyć również inny Polak, mistrz kraju, Mateusz Bieniek, z którym szkoleniowiec współpracował w kadrze i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.