Siatkówka. Mistrz Polski i MVP finału podpisał kontrakt z GKS-em Katowice

Rafał Szymura podpisał kontrakt z GKS-em Katowice. Klubowi udało się pozyskać mistrza Polski i MVP finału.

23-letni przyjmujący to bardzo solidne wzmocnienie dla klubu z Górnego Śląska. Choć początku sezonu 2018/2019 nie mógł zaliczyć do najbardziej udanych, ponieważ nie dostawał wielu szans na grę, to jego końcówka była wymarzona. W półfinałach był podstawowym zawodnikiem swojego zespołu, któremu dał zarówno dużą jakość na przyjęciu, jak i w ataku, a jego świetna postawa w meczach o złoto została doceniona przez władze ligi nagrodą MVP finału.

Zobacz wideo

Nie można jednak ukryć, że GKS Katowice to dość zaskakujący ruch, jeśli chodzi o młodego przyjmującego. Klub ze stolicy Śląska to 8. zespół poprzedniego sezonu, a drużynę spotkały olbrzymie roszady po rozgrywkach. Ekipę opuściło aż dwunastu zawodników i trener, Piotr Gruszka, który związał się z Asseco Resovią Rzeszów. Do stolicy Podkarpacia z GieKSy zabrał ze sobą rozgrywającego Marcina Komendę i (choć to jeszcze nie jest oficjalna informacja) Tomasa Rousseaux wraz z Bartoszem Mariańskim.

- Rafał to młody i bardzo perspektywiczny, ale także doświadczony już siatkarz. Swoją wartość pokazuje od kilku sezonów, a dobitnie potwierdził ją w końcówce ostatnich rozgrywek PlusLigi. Bardzo cieszymy się, że dołączył do GieKSy. To zawodnik, który doskonale wpisuje się w nasz zespół i z pewnością mocno podniesie jego wartość sportową - powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Idzie nowe w GKS-ie

Nowym trenerem GKS-u został Dariusz Daszkiewicz. Klub zdecydował się przedłużyć kontrakty tylko z dwoma zawodnikami z poprzedniego składu - Maciejem Fijałkiem i Emanuelem Kohutem.

Większość reszty graczy, którzy do tej pory oficjalnie dołączyli do zespołu na sezon 2019/2020, pochodzi od tego samego managera - agencji Michalak Brothers. Wśród nich znaleźli się rozgrywający Jan Firlej, atakujący Jakub Jarosz, środkowy Miłosz Zniszczoł czy przyjmujący Adrian Buchowski i właśnie Rafał Szymura. Poza nimi klub pozyskał Wiktora Musiała (atak) i Szymona Gregorowicza (libero).