Sport.pl

Siatkówka. Medalista olimpijski w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Pierwsze wzmocnienie mistrza Polski

34-letni amerykański środkowy David Smith dołączy do zespołu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w sezonie 2019/2020. To pierwsze oficjalne wzmocnienie klubu po zdobyciu mistrzostwa Polski.
Zobacz wideo

Sezon 2018/2019 w wykonaniu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle był wyjątkowo udany na polskich parkietach. Drużyna prowadzona przez Andreę Gardiniego zdobyła Puchar Polski i mistrzostwo kraju. Bardzo dużo mówiło się o tym, że władze zespołu będą chciały utrzymać go w podobnym kształcie, co w tym roku. Właśnie dlatego zdecydowano się kontynuować współpracę z Samem Deroo, Benjaminem Toniuttim, Pawłem Zatorski, Łukaszem Kaczmarkiem, Aleksandrem Śliwką czy Łukaszem Wiśniewskim.

Pierwsze osłabienia i pierwsze wzmocnienia

Już kilka tygodni temu w mediach pojawiły się informacje, że drużynę na pewno opuści mistrz świata 2018, Mateusz Bieniek. Ma on trafić do włoskiego Cucine Lube Civitanova, które obecnie prowadzone jest przez byłego szkoleniowca ZAKSY, Ferdinando De Giorgiego. Klub musiał więc znaleźć zastępstwo. W środę podał, że będzie nim znany z gry w Czarnych Radom, Aluron Virtu Warcie Zawiercie, a następnie w Asseco Resovii Rzeszów, David Smith.

Największe sukcesy klubowe David Smith odnosił we Francji, gdzie wraz z Tours VB trzykrotnie sięgał po tytuł mistrzowski, trzy razy zdobywając również Puchar i Superpuchar kraju. Środkowy ma na koncie także trofea wygrywane na międzynarodowych parkietach: David Smith to brązowy medalista olimpijski z 2016 roku, mistrz Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów z 2017 roku czy medalista Ligi Światowej i Ligi Narodów.

Poza Mateuszem Bieńkiem klub z Kędzierzyna-Koźla po sezonie 2019/2020 opuścili Rafał Szymura (GKS Katowice), Tomasz Kalembka, Mateusz Sacharewicz (prawdopodobnie Cuprum Lubin), James Shaw i Brandon Koopers (Tourcoing Lille Métropole). W kolejnych rozgrywkach do zespołu z wypożyczenia wrócą Kamil Semeniuk oraz Krzysztof Rejno.

Więcej o: