Siatkówka. Luke Perry zostaje w Asseco Resovii Rzeszów, ale klub czekają zmiany

Australijski libero, Luke Perry, zostaje w Asseco Resovii Rzeszów. 24-letni zawodnik przedłużył kontrakt o rok. Wcześniej klub rozstał się z drugim libero, Mateuszem Masłowskim. Na jego miejsce ma pozyskać Bartosza Mariańskiego.
Zobacz wideo

Luke Perry urodził się 20 listopada 1995 roku. W sezonie 2014-2015 występował w lidze fińskiej, w drużynie Lakkapää Rovaniemi. Następnie grał w VfB Friedrichshafen, z którym wywalczył wicemistrzostwo ligi niemieckiej. W latach 2016-2018 występował w Berlin Recycling Volleys, z którym dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Niemiec (2017, 2018), skąd przeniósł się do Asseco Resovii.

W ubiegłym sezonie Luke o miejsce w składzie rywalizował z Mateuszem Masłowskim. Australijski libero zagrał w 22 meczach, notując 45% przyjęcia pozytywnego. W najbliższych miesiącach Perry będzie reprezentował barwy reprezentacji Australii w rozgrywkach Ligi Narodów.

- Bardzo się cieszę, że Luke Perry w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Asseco Resovii. Mimo młodego jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem, który od lat stanowi o defensywie reprezentacji Australii. W poprzednim sezonie mogliśmy zobaczyć część jego umiejętności i wierzę, że w kolejnym roku rozwinie swoje skrzydła i zaprezentuje nam całość swojego talentu. Niewątpliwym atutem młodego libero jest jego australijski charakter i nieustępliwość. Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie da zespołowi jeszcze więcej i będzie mocnym punktem Asseco Resovii – skomentował Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że będę częścią Asseco Resovii w sezonie 2019/20. Przez ostatnie kilka miesięcy miałem okazję poznać Rzeszów i cieszę się, że tu zostaję. Po rozczarowującym dla nas sezonie, ale jednocześnie bardzo ciekawym, który był dla nas wszystkich lekcją pokory liczę, że kolejny będzie dużo lepszy. Mam nadzieję, że każdy z nas wiele się nauczył w trakcie tych kilku miesięcy i możemy wspólnie stworzyć coś wyjątkowego. Wiem, że nasi fani będą nas wspierać i to właśnie dla nich będziemy chcieli prezentować się dobrze od pierwszego meczu. Wierzę, że przyszły sezon będzie w naszym wykonaniu dużo lepszy i nasza drużyna będzie się prezentować również dobrze, jak w końcówce tego niedawno zakończonego – powiedział Luke Perry w oficjalnym komunikacie klubu. 

Słabszy sezon, czas na zmiany

Poprzedni sezon w wykonaniu Asseco Resovii Rzeszów nie był najlepszy. Seria siedmiu porażek na początku rozgrywek w dużej mierze pokrzyżowała plany awansu zespołu do play-off. Ostatecznie pod wodzą nowego trenera, Gheorghe Cretu, drużyna zajęła 7. miejsce w lidze. Z tym szkoleniowcem, podobnie jak wcześniej z Andrzejem Kowalem, również się pożegnała.

Zakończenie współpracy dotyczyć ma także zawodników Davida Smitha, Łukasza Kozuba, Mateusza Masłowskiego, Dawida Dryi, Jakuba Jarosza, Thibault Rossarda, Mateusza Miki i Łukasza Perłowskiego (koniec kariery). W klubie zostaną Marcin Możdżonek, Damian Schulz, Bartłomiej Lemański, Rafał Buszek, Luke Perry i najprawdopodobniej Kawika Shoji. Przyjść do drużyny mają trener Piotr Gruszka, Bartosz Mariański, Tomas Rousseaux, Marcin Komenda, Zbigniew Bartman i Grzegorz Kosok. Dużo mówi się również o planowanych transferach Nicolasa Marechala i Nicholasa Hoaga.