Siatkówka. Joanna Wołosz po raz kolejny mistrzynią Włoch!

Polska rozgrywająca Joanna Wołosz po raz kolejny zdobyła mistrzostwo Włoch. Siatkarka Imoco Volley Conegliano wraz ze swoim zespołem pokonała w finale Igor Gorgonzola Novara.
Zobacz wideo

Finał ligi włoskiej kobiet toczył się do trzech wygranych meczów. Imoco Volley Conegliano wygrało wszystkie trzy z rzędu, jedynie w ostatnim z nich wygrywając dopiero po tie-breaku. Poprzednie padły łupem obrończyń tytułu wynikiem 3:0 (pierwszy: 25:15, 25:20, 25:15; drugi: 25:16, 25:23, 25:23). Trzeci mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 3:2 (25:16, 23:25, 25:11, 20:25, 15:13).

Obie ekipy spotkały się ze sobą w sezonie 2018/2019 aż siedem razy. W fazie zasadniczej każda z drużyn wygrała po jednym meczu. Ekipy rozegrały ze sobą jeszcze trzy starcia finałowe i grały razem również w Pucharze i Superpucharze Włoch.

To nie koniec sezonu klubowego dla włoskiej drużyny. Przed ekipą Joanny Wołosz finałowe zmagania Ligi Mistrzyń, które odbędą się 18 maja. W nich Imoco Volley Conegliano ponownie zmierzy się z Igor Gorgonzola Novara. Po starciu na europejskich parkietach Joanna Wołosz dołączy do reprezentacji Polski prowadzonej przez Jacka Nawrockiego. W kadrze czekają na nią m.in. turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich i mistrzostwa Europy.

Joanna Wołosz to jedna z najbardziej utytułowanych klubowo polskich zawodniczek. Na swoim koncie ma m.in. dwa mistrzostwa Włoch, brąz i srebro Ligi Mistrzyń, dwa mistrzostwa Polski oraz Superpuchar Włoch.

Więcej o: