Sensacyjny transfer? Nicolas Marechal na celowniku Asseco Resovii Rzeszów

Jak udało nam się dowiedzieć, do "listy życzeń" Asseco Resovii Rzeszów na kolejny sezon dołączył Nicolas Marechal. Francuski przyjmujący występował już w PlusLidze - w PGE Skrze Bełchatów.
Zobacz wideo

Asseco Resovia Rzeszów dość szybko rozpoczęła myślenie o sezonie 2019/2020. Powodem takiego obrotu spraw była słaba dyspozycja zespołu i w konsekwencji spore roszady, polegające na zmianie trenera czy prezesa drużyny na Krzysztofa Ignaczaka, byłego reprezentanta Polski i mistrza świata z 2014 roku.

Już teraz wiadomo, że zespół po rozgrywkach 2018/2019 opuści ośmiu zawodników - David Smith (przechodzi do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle), Łukasz Kozub (Trefl Gdańsk), Jakub Jarosz (GKS Katowice), Łukasz Perłowski (koniec kariery), Mateusz Masłowski, Mateusz Mika (AZS Olsztyn), Dawid Dryja (MKS Będzin) oraz Thibault Rossard. Nowym trenerem zostanie Piotr Gruszka, który ze swojego poprzedniego klubu (GKS Katowice) sprowadzi Marcina Komendę, Tomasa Rousseaux i Bartosza Mariańskiego. Do klubu mają trafić również Grzegorz Kosok z Jastrzębskiego Węgla i Zbigniew Bartman.

Dużo mówiło się również o tym, że władze zespołu poszukują wzmocnień na pozycji przyjmującego. Wiele wskazuje na to, że do klubu trafi Nicholas Hoag, który występował wcześniej w Stoczni Szczecin. Na "radarze" Resovii pojawił się również Nicolas Marechal, który poprzedni sezon spędził w Jeniseju Krasnojarsk. Wcześniej w PlusLidze, w sezonach 2014-2016, grał w PGE Skrze Bełchatów.

W drużynie na pewno zostanie Marcin Możdżonek, Damian Schulz, Bartłomiej Lemański i Rafał Buszek. Kawika Shoji ma ważny kontrakt, jednak w mediach co jakiś czas spekuluje się o jego rozwiązaniu.