Siatkówka. Były atakujący reprezentacji Polski i mistrz Europy w GKS-ie Katowice

Jakub Jarosz kolejne dwa sezony spędzi w GKS-ie Katowice. Atakujący przenosi się do klubu ze stolicy Śląska z Asseco Resovii Rzeszów.
Zobacz wideo

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Jakub Jarosz będzie reprezentował barwy GieKSy. To niezwykle utytułowany i doświadczony zawodnik, dlatego z pewnością będzie ważnym ogniwem zespołu. Myślę, że wraz z Wiktorem Musiałem stworzą bardzo dobrą parę atakujących. Liczę też, że swoim doświadczeniem i osobowością będzie wnosił wiele spokoju w naszą grę i z pozostałymi zawodnikami budował doskonałą atmosferę - powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Atakujący przygodę z siatkówką rozpoczynał w Gwardii Wrocław i Norwidzie Częstochowa. Następnie w seniorskiej siatkówce reprezentował barwy takich klubów, jak ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Lotos Trefl Gdańsk czy Łuczniczka Bydgoszcz. W swoim CV ma także występy w zagranicznych zespołach. Grał we włoskim Andreoli Latina, a także w katarskim El Jaish. Ostatnie dwa sezony spędził w Asseco Resovii Rzeszów. Jakub Jarosz to również reprezentant Polski. Ma na swoim koncie 142 występy w biało-czerwonych barwach. Jest m. in. mistrzem Europy z 2009 roku, zwycięzcą Ligi Światowej z 2012 roku oraz srebrnym medalistą Pucharu Świata z 2011 roku.

Nowy zawodnik GKS-u Katowice to już 8. gracz Asseco Resovii Rzeszów, którego w kolejnym sezonie nie będzie można zobaczyć w klubie z Podkarpacia. Razem z nim zespół prowadzony od kolejnego sezonu przez Piotra Gruszkę opuścili Mateusz Masłowski, Dawid Dryja, Thibault Rossard, Łukasz Perłowski, Łukasz Kozub oraz prawdopodobnie Mateusz Mika i David Smith. To jednak i tak niewiele przy tym, co spotkało GKS. W katowickim klubie nie wystąpi aż 12 zawodników znanych z poprzednich rozgrywek. Na razie potwierdzono transfery trenera Dariusza Daszkiewicza, pozostanie Macieja Fijałka i Emanuela Kohuta oraz przyjście Jakuba Jarosza, Jana Firleja oraz Wiktora Musiała. Spekuluje się, że do zespołu dołączą Rafał Szymura oraz Kamil Kwasowski.