Siatkówka. Bartosz Kurek zdradził swój cel. Chce wrócić do reprezentacji Polski już na turniej kwalifikacyjny

- To jest mój osobisty cel, żeby być do dyspozycji trenera na turnieju kwalifikacyjnym - powiedział Bartosz Kurek w rozmowie z Polsatem Sport.
Zobacz wideo

Bartosz Kurek doznał kontuzji pleców i nie zagra do końca sezonu PlusLigi. Jego ONICO Warszawa obecnie gra w finale z ZAKS-ą Kędzierzyn Koźle, ale w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywa już 0:2. Teraz celem Kurka jest to, by zdążyć wrócić na parkiet na turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio de Janeiro.

Bartosz Kurek: Dwa i pół miesiąca przerwy od siatkówki

– Na chwilę obecną taki "deadline" to jest dwa i pół miesiąca przerwy od siatkówki. Potem, mam nadzieję, powrócę już na pełnych obrotach do treningów. To jest mój osobisty cel, żeby być do dyspozycji trenera na turnieju kwalifikacyjnym. Co zdecyduje, to zdecyduje, ale chciałbym przynajmniej stoczyć rywalizację z moimi kolegami na pozycji - powiedział Kurek w rozmowie z Polsatem Sport. Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w Gdańsku w dniach 9-11 sierpnia. Polska zagra z Tunezją, Francją i Słowenia. Na igrzyska awansuje jedynie najlepsza drużyna.