Siatkówka. ONICO walczy o złoto i przedłuża kontrakty. Środkowy zostaje w klubie!

Jakub Kowalczyk trafił do stolicy w 2015 roku i zostanie w niej przynajmniej przez kolejne dwa lata, czyli do końca sezonu 2020/2021. Podpisał bowiem nową umowę, na mocy której w najbliższym czasie wciąż będzie reprezentował barwy ONICO Warszawa.
Zobacz wideo

- Bardzo się cieszę, że zostaję w tej drużynie. Z roku na rok ten projekt jest coraz lepszy, nie każdy może tu być, a ja jestem. I to powoduje uśmiech na mojej twarzy. Bo to była moja pierwsza opcja w głowie, by przedłużyć kontrakt - powiedział środkowy.

Kowalczyk urodził się 26 czerwca 1986 roku. Przygodę z siatkówką zaczynał w rodzinnym Słupsku, a już jako profesjonalny zawodnik długo występował na poziomie pierwszej ligi. Grał w Pekpolu Ostrołęka, KPS-ie Siedlce, Jokerze Piła, Orle Międzyrzecz, AZS-ie Nysa, AZS-ie Zielona Góra i AZS-ie Słupsk, a najlepiej prezentował się w Camperze Wyszków, skąd w 2015 roku trafił do Warszawy.

Do tej pory w drużynie stołecznych wystąpił w 79 meczach, w których zdobył 331 punktów (236 atakiem, 72 blokiem i 23 zagrywką).
 
Do tej pory wiadomo, że w składzie warszawian na kolejny rok znajdą się Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek, Damian Wojtaszek, Piotr Łukasik, Mateusz Janikowski, Dominik Jaglarski i wspomniany Jakub Kowalczyk. Kontrakt przedłuży również Bartosz Kurek. Nieoficjalnie mówi się, że drużynę po sezonie przejmie Andrea Anastasi, zabierając z sobą z Trefla Gdańsk Piotra Nowakowskiego, Patryka Niemca i Macieja Kozłowskiego. Klub najprawdopodobniej opuszczą Graham Vigrass (Indykpol AZS Olsztyn), Jan Nowakowski oraz Nikołaj Penczew (Biełogorie Biełgorod).

Więcej o: