Sport.pl

ONICO Warszawa wysłało oficjalne oświadczenie. Chce zmiany wyniku i ukarania Kaczmarka!

Kontrowersje wokół sobotniego meczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i ONICO Warszawy nie cichną. W poniedziałek stołeczny klub wysłał oficjalne oświadczenie do PLS i PZPS, domagając się weryfikacji meczu.
Zobacz wideo

Całe zamieszanie wokół pierwszego spotkania o złoty medal PlusLigi wynikało z błędu sędziego. Przy stanie 14:13 dla warszawian Piotr Łukasik, przyjmując piłkę, przepuścił ją przez palce. Mimo to Nikołaj Penczew był później w stanie wykonać atak kończący mecz. Zagranie przyjmującego wywołało spore kontrowersje wśród publiczności i zawodników ZAKSY. Wściekły Łukasz Kaczmarek uderzył w stanowisko arbitra, strącając z niego tablet, a jego koledzy nadal protestowali, mówiąc, że przyjęcie Łukasika było nieczyste. Po przeciwnej stronie siatki warszawianie cieszyli się ze zdobycia 15. punktu w tie-breaku i wygranej.

Wtedy sędzia Wojciech Maroszek zmienił decyzję i odgwizdał błąd przyjmującego przy próbie przyjęcia. To z kolei wywołało falę negatywnych emocji po stronie siatkarzy ONICO. Okazało się, że mieli rację, ponieważ przepisy uznają takie zagranie przy pierwszej akcji zespołu za prawidłowe i arbiter niesłusznie uległ presji gospodarzy, zmieniając wynik. Ukarał Kaczmarka czerwoną kartką skutkującą przyznaniem punktu rywalom, którzy dzięki temu mieli piłkę meczową. Nie udało im się jednak zakończyć meczu na swoją korzyść i ze zwycięstwa 17:15 cieszyła się ZAKSA.

Uleganie presji i jego konsekwencje

Władze ONICO złożyły oficjalny protest wobec zaistniałej sytuacji. W wystosowanym w poniedziałek oświadczeniu zwracają uwagę na to, że podobny proceder i uleganie presji siatkarzy może okazać się zgubne. Domagają się weryfikacji wyniku meczu na swoją korzyść i ukarania Łukasza Kaczmarka za niedopuszczalne zachowanie - wykluczeniem do końca sezonu.

Oświadczenie ONICO WarszawaOświadczenie ONICO Warszawa ONICO Warszawa

Oświadczenie ONICO WarszawaOświadczenie ONICO Warszawa ONICO Warszawa

Żaden z przedstawicieli Polskiej Ligi Siatkówki i Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie wypowiedział się do tej pory w poruszanej sprawie.

Więcej o:
Komentarze (24)
ONICO Warszawa wysłało oficjalne oświadczenie. Chce zmiany wyniku i ukarania Kaczmarka!
Zaloguj się
 • tonik777

  Oceniono 2 razy 0

  Nic nie wskórają. Zobaczcie na adres PLS.

 • boliver

  Oceniono 6 razy 0

  Drukowanie,,

  Choroba zakazna,,

 • dert4

  Oceniono 3 razy -1

  sędziego rozstrzelać !
  mecz powtórzyć !

 • ajk_gierki

  Oceniono 10 razy -2

  Niepotrzebne bicie piany, sędzia zinterpretował zagranie jako nieczyste odbicie co jest dopuszczalne, powtórka pokazała jednak, że piłka po przełamaniu palców odbiła się też od ramienia co oznacza ewidentne podwójne odbicie.
  Czerwona kartka jak najbardziej zasłużona.
  Reasumując wielkiej winy sędziego nie było, problem że Onico przegrało wygrany mecz i szuka winnego wszędzie tylko nie u siebie

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy -3

  A co,tylko w-wa ma wygrywać???

 • cmochall

  Oceniono 3 razy -3

  Slusznie ukaral Kaczmarka . teraz powinien zrobic to zwiazek.

 • mazury.info

  Oceniono 12 razy -4

  Oczywiście, że pierwsza decyzja sędziego była słuszna i nie powinien jej zmieniać. Natomiast warszawka musi nauczyć się przegrywać jednak jak widać ONICO chce iść w ślady Legii. Brzydko gracie panowie. Bardzo brzydko

 • kalowiec

  Oceniono 8 razy -6

  Prowincja z Kędzierzyna przyjedzie do Warszawy? No to ich się pięknie ugości! Pięknie!

 • g.lesio

  Oceniono 19 razy -11

  Ja na ich miejscu działaczy poszedłbym jeszcze dalej i wysłałbym od razu pismo o przyznanie mistrzostwa Polski nie tylko za ten sezon ale i za zeszły ONICO bo to przecież był skandal żeby mistrzem była jakaś Zaksa z jakiegoś Kędzierzyna a nie drużyna ze stolicy Polski.
  Sędziów skazałbym na galery a publiczność w Kędzierzynie pozbawił prawa oglądania siatkówki dożywotnio.
  Sprawiedliwość musi być po naszej stronie i koniec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX