Kolejna kontuzja reprezentanta Polski. Bartosz Bednorz z urazem

Już nie tylko Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, ale i Bartosz Bednorz zmagają się z urazami przed sezonem reprezentacyjnym. Ostatni z nich doznał kontuzji stawu skokowego w półfinałowym meczu Serie A Azimut Modena - Sir Safety Perugia.
Zobacz wideo

Przyjmujący nabawił się urazu w drugim secie przy stanie 21:23. Polak niefortunnie poślizgnął się przy próbie przyjęcia zagrania Nicholasa Hoaga. Widać było, że kontuzja dotyczy prawego stawu skokowego. Choć lekarze próbowali postawić Bednorza na nogi, to ostatecznie nie udało się na tyle, by mógł kontynuować grę. Został zniesiony z boiska. Do końca meczu towarzyszył jednak drużynie z ławki rezerwowych. Jego klub przegrał 2:3 i odpadł z rywalizacji o złoty medal. Na oficjalnym koncie na Twitterze zespołu z Modeny podano, że rozmiar kontuzji nie jest jeszcze znany.

Bartosz Bednorz znalazł się w szerokiej kadrze Polski na sezon 2019, którą przed kilkoma dniami ogłosił Polski Związek Piłki Siatkowej.

To kolejna kontuzja reprezentanta Polski w fazie play-off. W ostatnim czasie w tym aspekcie najbardziej ucierpiała ONICO Warszawa, która straciła Bartosz Kurka i Bartosza Kwolka. Ten pierwszy przez operację kręgosłupa będzie musiał pauzować trzy miesiące.To oznacza, że raczej nie pojawi się w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich, w których wezmą udział biało-czerwoni.