Siatkówka. Bartosz Kurek prawdopodobnie zostanie w ONICO Warszawa. Czeka na niego kontrakt i umowa sponsorska?

Mimo kontuzji Bartosz Kurek wciąż jest jednym z najgorętszych nazwisk w siatkarskim okienku transferowym. Jak udało nam się dowiedzieć, zawodnik prawdopodobnie zostanie na dwa lata w ONICO Warszawa. Jego kontrakt połączony z umową sponsorską ma być ponoć rekordowy.
Zobacz wideo

Bartosz Kurek to mistrz świata z 2018 roku i MVP turnieju. Jego powrót do wysokiej dyspozycji po latach zmagania się z urazami i słabszą formą to jedna z najbardziej komentowanych spraw w siatkarskich mediach na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Przed sezonem 2018/2019 wstąpił w szeregi Stoczni Szczecin, a po upadku klubu przeniósł się do ONICO Warszawa. W obu tych klubach był podstawowym zawodnikiem.

Tak było do czasu kontuzji, która przytrafiła mu się przed startem play-off. Choć musiała się rozwijać już kilka miesięcy, to dopiero w najważniejszym momencie sezonu została podjęta decyzja o operacji atakującego. Teraz czekają na niego trzy miesiące przerwy od grania i raczej nie wystąpi on w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Tokio w ramach występów dla biało-czerwonych.

W ostatnich kilku tygodniach sprawa jego ligowej przyszłości była bardzo szeroko dyskutowana. Ponoć miał otrzymać liczne oferty z zagranicy, jednak jednym z najpoważniejszych graczy w kontekście transferu miało pozostawać ONICO Warszawa.

Jak udało nam się dowiedzieć, zawodnik mimo urazu prawdopodobnie zostanie w klubie na dwa kolejne lata. Jego kontrakt ma być ponoć rekordowy, bo połączony z umową sponsorską ze znaną polską marką odzieżową.

ONICO Warszawa gra w tej chwili w finale PlusLigi. Rywalem klubu jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach pokonała stołecznych siatkarzy w pierwszym, sobotnim meczu pary.