Siatkówka. Marcin Możdżonek zostaje w Resovii na dwa kolejne lata

Mistrz świata z 2014 roku i złoty medalista mistrzostw Europy 2009, Marcin Możdżonek, przedłużył kontrakt w Asseco Resovii Rzeszów. W klubie gra od 2016 roku.
Zobacz wideo

15 sezonów w PlusLidze, 362 rozegrane mecze i 2253 zdobyte punkty - tak prezentuje się bilans środkowego Marcina Możdżonka w polskich rozgrywkach. Obecnie 34-letni środkowy w swojej karierze występował m.in. w takich klubach, jak AZS Olsztyn, PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czy Asseco Resovia Rzeszów.

Z tym ostatnim zespołem związany jest od 2016 roku. W obecnym sezonie zajął z nim 7. miejsce w PlusLidze. Zdobył 126 punktów i wystąpił w 73 setach. Jak potwierdził w rozmowie z naszym portalem, w klubie zostanie przez najbliższe dwa sezony.

Marcin Możdżonek to zasłużony reprezentant Polski. Z kadrą wywalczył złoto mistrzostw świata 2014, pierwsze miejsce w mistrzostwach Europy 2009, brązowy medal tej samej imprezy dwa lata później oraz złoto Ligi Światowej 2012. Poza krajową ligą występował w Turcji, w Halkbanku Ankara.

Resovię po sezonie 2018/2019 czekają spore zmiany. Nowym trenerem został Piotr Gruszka, z którym do klubu z GKS-u Katowice przejdą Marcin Komenda, Bartosz Mariański i Tomas Rousseaux. Odejdą m.in. Thibault Rossard czy Jakub Jarosz.

Więcej o: