Siatkówka. Maciej Muzaj zagra w ONICO Warszawa, choć nie za Kurka

Maciej Muzaj zagra w ONICO Warszawa. W czwartek wieczorem klub poinformował, że zawodnik zastąpi jako transfer medyczny Bartosza Kwolka, któremu przydarzyła się kontuzja w pierwszym meczu półfinałowym z Jastrzębskim Węglem.

Zobacz wideo

Maciej Muzaj zagra w ONICO Warszawa. W czwartek wieczorem klub poinformował, że zawodnik zastąpi jako transfer medyczny Bartosza Kwolka, któremu przydarzyła się kontuzja w pierwszym meczu półfinałowym z Jastrzębskim Węglem.

Maciej Muzaj miał być transferem medycznym za kontuzjowanego Bartosza Kurka, którego z powodu urazu kręgosłupa czeka trzymiesięczna przerwa od uprawiania sportu. Atakujący, który poprzedni sezon spędził w Treflu Gdańsk nie mógł do tej pory zastąpić MVP mistrzostw świata 2018. Powodem była niemożność określenia Kurka jako „podstawowego zawodnika” zespołu z Warszawy. Według wymogów tak nazwanym może być ten gracz, który stanowił pierwszy wybór szkoleniowca w 70 procentach meczów. 31-letni siatkarz przeszedł jednak do stołecznej drużyny w trakcie sezonu z upadającej wówczas Stoczni Szczecin. To spowodowało, że zdaniem Polskiej Ligi Siatkówki nie spełnił wymaganego minumum.

Co się odwlecze, to nie uciecze - Maciej Muzaj zagra w ONICO 

Maciej Muzaj doczeka się jednak debiutu w ONICO Warszawa. To z powodu kontuzji innego gracza zespołu, mistrza świata Bartosza Kwolka. Młody przyjmujący doznał urazu w pierwszym meczu półfinałowym z Jastrzębskim Węglem i musiał być zniesiony z boiska. To właśnie jego zastąpi Muzaj.

- Maciek od samego początku problemów zdrowotnych w naszej drużynie był dla nas jedynym wyborem - ze względu na limity obcokrajowców i formę, jaką prezentował w sezonie zasadniczym. Dołącza do drużyny w bardzo trudnym momencie, będzie miał bardzo niewiele czasu na zgranie się z Antoine'em i resztą zawodników, ale głęboko wierzę, że pomoże nam w walce o medal PlusLigi. Co do Bartków, Kurka i Kwolka, wiem jak ogromne i trudne emocje im towarzyszą... Ze strony klubu mogą liczyć na pełne wsparcie i pomoc medyczną. Pozostaje mi życzyć im jak najszybszego powrotu do zdrowia - powiedział prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.  

Maciej Muzaj został uprawniony do gry już w najbliższym starciu z Jastrzębskim Węglem, a w stolicy będzie występował przez najbliższy miesiąc, czyli do zakończenia bieżących rozgrywek. To najlepszy atakujący tego sezonu PlusLigi. Kolejne rozgrywki spędzi w Gazpromie Surgut w Rosji.