Siatkówka. Nowe informacje o stanie zdrowia Bartosza Kurka i Bartosza Kwolka

ONICO Warszawa zmaga się z urazami Bartosza Kurka i Bartosza Kwolka. Lekarze uspokajają - kontuzje nie są tak skomplikowane, jak wdawało się początkowo
Zobacz wideo

Informacja o złym stanie zdrowia Bartosza Kurka pojawiła się na początku tego tygodnia. Mówiono, że zmagającego się z urazem pleców zawodnika, czeka kilkumiesięczna przerwa i nie dokończy on sezonu z ONICO Warszawa. Tak też się stało - atakujący nie pojawił się w czasie pierwszego meczu półfinałowego z Jastrzębskim Węglem, a sam klub nie dostał pozwolenia na transfer medyczny. Choć początkowo w mediach mówiło się o nawet 9-miesięcznej przerwie Kurka od gry, to lekarze ogłosili bardziej pozytywne prognozy. - Bartosz Kurek przeszedł minimalnie inwazyjną operację mikrochirurgiczną kręgosłupa lędźwiowego. Jest wcześnie po operacji i wraca do zdrowia. Zabieg przeszedł bez żadnych powikłań. Powrót do zdrowia potrwa około trzech miesięcy – powiedział dr n. med. Mariusz Głowacki z CM Gamma, który przeprowadził zabieg.

Kłopoty miał też Bartosz Kwolek. Przyjmujący i mistrz świata upadł w czasie półfinału z Jastrzębskim Węglem. Został zniesiony z boiska. Trwa walka z czasem. - Bartosz Kwolek doznał w trakcie meczu z Jastrzębskim Węglem urazu skrętnego stawu skokowego prawego. Badania RTG i USG wykazały na szczęście, że uraz nie uszkodził poważnie żadnej istotnej struktury anatomicznej, natomiast jest bardzo bolesny i udział Bartka w najbliższym meczu stoi pod znakiem zapytania. Zawodnik jest leczony w klubie, wszystko jest na dobrej drodze, natomiast może zostać dopuszczony do gry dopiero po ustąpieniu dolegliwości, by nie ryzykować pogłębienia kontuzji - powiedział lekarz drużyny, doktor Grzegorz Adamczyk z CM Gamma.

Kolejny mecz półfinałowy ONICO Warszawa z Jastrzębskim Węglem odbędzie się w piątek o 17.30 na Górnym Śląsku. W pierwszej odsłonie rywalizacji zwyciężyli jastrzębianie.