Siatkówka. Bartosz Kurek kontuzjowany - możliwe, że na dłużej. Maciej Muzaj transferem medycznym?

Jak udało nam się dowiedzieć, Bartosz Kurek jest kontuzjowany i nie zagra prawdopodobnie do końca sezonu. Transferem medycznym ONICO Warszawy, czyli klubu, w którym gra atakujący, będzie prawdopodobnie Maciej Muzaj.
Zobacz wideo

Pierwszy informację o kontuzji Kurka podał Kamil Drąg z "Przeglądu Sportowego". Nam u kilku niezależnych źródeł udało się potwierdzić te pojawiające się od kilku dni doniesienia. Póki co manager zawodnika, Jakub Michalak, nie chce komentować tematu stanu zdrowia swojego klienta.

Mówi się, że uraz zawodnika może być poważniejszy, a jego wyleczenie może przeciągnąć się poza sezon ligowy. Kontuzja Kurka to prawdopodobnie uraz pleców, więc w grę mogą wchodzić kwestie neurologiczne, wymagające dłuższej obserwacji i długofalowego działania.

Jak udało nam się dowiedzieć, najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia mistrza świata 2018 na pozycji w klubie na zasadzie transferu medycznego jest Maciej Muzaj, czyli najczęściej atakujący zawodnik sezonu 2018/2019 PlusLigi. 25-latek w kolejnych rozgrywkach ma zagrać w Gazpromie Surgut. W tych grał pod okiem Andrei Anastasiego w Treflu Gdańsk.

Kontuzja Bartosza Kurka stawia ONICO w trudnej sytuacji. Zespół we wtorek rozpoczyna zmagania o finał PlusLigi z Jastrzębskim Węglem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.