Najlepszy atakujący Serie A może zagrać w Skrze Bełchatów

Dusan Petković nowym atakującym PGE Skry Bełchatów? Takie doniesienia pojawiły się we włoskich mediach. 27-latek to najlepszy atakujący sezonu zasadniczego Serie A.
Zobacz wideo

Dusan Petković to 27-letni atakujący, który ostatnie dwa sezony spędził w Globo Banca Popolare del Frusinate Sora. W trwających rozgrywkach był najlepiej punktującym zawodnikiem rundy zasadniczej Serie A, zdobywając 590 punktów. W rankingu wyprzedził tym samym Wilfredo Leona (454 punkty) czy Stephena Boyera (499).

Pozyskanie Petkovica ma być odpowiedzią Skry na słabszą postawę drużyny w sezonie 2018/2019. Dotknięci kontuzjami bełchatowianie na etapie ćwierćfinału pożegnali się z mistrzostwami Polski. Przegrali z Jastrzębskim Węglem 2:3 i 0:3, tracąc szansę na obronę tytułu. Zmagania w Lidze Mistrzów zakończyli na etapie półfinału i ulegli Cucine Lube Civitanova dwa razy po 0:3. Wcześniej wygrali krajowy Superpuchar.

Przypominamy, że nowy kontrakt ze Skrą podpisze Mariusz Wlazły, który w drużynie występuje od 2003 roku. Drugi atakujący, Renee Teppan, nie ma ważnej umowy z klubem. Poinformował o tym na łamach Sport.pl prezes bełchatowskiego zespołu, Konrad Piechocki.

Więcej o: