Siatkówka. Aluron Virtu Warta Zawiercie zagra w półfinale PlusLigi

W drugiej rywalizacji ćwierćfinałowej o awans do gry o medale mierzyły się ze sobą zespoły Aluron Virtu Warty Zawiercie i Cerrad Czarnych Radom. Po dwóch meczach był remis. W trzecim, decydującym spotkaniu 3:0 (25:21, 25:19, 25:17) wygrali zawiercianie.
Zobacz wideo

We wszystkich trzech setach niedzielnego meczu wyraźnie lepszym zespołem byli zawiercianie. Ich przewaga objawiała się przede wszystkim w ataku, w którym osiągnęli aż 57 procent skuteczności przy 46 rywali. Byli też lepsi w przyjęciu (54 do 47 procent efektywności). Popełnili również mniej błędów niż radomianie (21:26).

Po stronie Czarnych był jeden lider - Michał Filip, grający z 41 procentową dokładnością w ofensywie, autor 10 punktów. Gospodarze z Zawiercia mieli ich z kolei aż trzech - Marcina Walińskiego, Mateusza Malinowskiego oraz Alexandre Ferreirę (kolejno 11, 11 i 13 punktów). Świetne spotkanie zagrał również japoński libero miejscowych, Taichiro Koga (64 procent dokładności w defensywie), podczas gdy siatkarz z adekwatnej pozycji po drugiej stronie siatki, Michał Ruciak, prezentował umiarkowany poziom (36 procent). Radomianie przegrywali głównie słabością skrzydeł. Na pochwałę zasłużył natomiast ich młody środkowy, Norbert Huber, który atakując 8 razy zachował stuprocentową skuteczność (w sumie zdobył 9 punktów w meczu).

Niedzielna wygrana 3:0 dała Aluron Virtu Warcie Zawiercie awans do półfinału PlusLigi. W nim zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)

Więcej o: