Siatkówka. Ikona PGE Skry Bełchatów zostaje w klubie na kolejny rok. Mariusz Wlazły przedłuży kontrakt

36-letni atakujący PGE Skry Bełchatów, Mariusz Wlazły, przedłuży kontrakt z klubem. W zespole gra od 2003 roku.
Zobacz wideo

Mariusz Wlazły to siatkarski wicemistrz świata 2006 oraz mistrz świata z 2014 roku. Niewątpliwie jest on legendą bełchatowskiego klubu - w Skrze gra od 2003 roku. Wygrał z nią 9 złotych medali mistrzostw Polski, 7 krajowych Pucharów, dwa brązy i srebro Ligi Mistrzów oraz dwukrotnie zajął z drużyną 2. miejsce podczas Klubowych Mistrzostw Świata (raz był też trzeci).

Po tym, jak w zeszłym roku zdobył dziewiąty tytuł mistrza Polski, zapowiedział, że chciałby mieć ich na koncie 10. Już teraz wiadomo, że w tym sezonie ta sztuka mu się nie uda, gdyż Skra odpadła z medalowych zmagań na poziomie ćwierćfinału (przegrała 2:3 i 0:3 z Jastrzębskim Węglem).

Na zrealizowanie tego celu będzie miał jeszcze co najmniej jedną szansę. 36-letni atakujący przedłuży bowiem kontrakt z bełchatowskim klubem do końca sezonu 2019/2020.

Co ciekawe, decyzja ta budziła kontrowersje. Wśród niektórych kibiców pojawiały się głosy, że mistrz świata 2014 nie prezentuje zadowalającego poziomu. Alternatywą w ataku dla polskiego siatkarza jest Renee Teppan. Nie wolno jednak zapomnieć, że wpływ na formę Wlazłego w rozgrywkach 2018/2019 miała kontuzja, z którą walczył przez długi czas.

W tym sezonie PGE Skra Bełchatów stoi jeszcze przed szansą na zdobycie trofeum na arenie międzynarodowej. Drużyna prowadzona przez Roberto Piazzę zagra w środę (3 kwietnia, 18.00) w Final Four Ligi Mistrzów z Cucine Lube Civitanova.

Jeśli chodzi o przyszły sezon w bełchatowskim zespole na pewno zostaną Jakub Kochanowski, Kacper Piechocki, Milan Katić, Piotr Orczyk, Karol Kłos, Milad Ebadipour oraz Grzegorz Łomacz.

Więcej o: