Mistrz Polski za burtą na własne życzenie! Jastrzębski Węgiel zagra w półfinale PlusLigi

Jastrzębski Węgiel pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:0 (25:20, 25:15, 25:21) w drugim meczu o półfinał PlusLigi i tym samym awansował do walki o medale rozgrywek. Mistrz Polski sensacyjnie odpadł z rywalizacji.
Zobacz wideo

W ćwierćfinale PlusLigi w jednej z par mierzyli się ze sobą mistrzowie Polski z Bełchatowa oraz Jastrzębski Węgiel. Po rundzie zasadniczej zespoły te zajmowały kolejno 6. i 3. miejsce, co oznaczało, że tylko jeden z nich zagra w półfinale rozgrywek z ONICO Warszawa. Pierwszy mecz obu teamów odbył się w środę. Zawodnicy z Górnego Śląska pokonali bełchatowian 3:2.

Sobota przyniosła kolejne spotkanie pary. I tym razem górą byli podopieczni Roberto Santilliego, ale przypieczętowanie zwycięstwa zajęło im tylko trzy sety. Skra była zdecydowanie słabiej dysponowana niż trzy dni wcześniej i brakowało w jej szeregach zawodnika, który wesprze przyjmującego Milada Ebadipoura w zdobywaniu punktów (Pers był autorem 15 przy 63 procentowej efektywności ataku). Źe zagrał kapitan zespołu Mariusz Wlazły (8 punktów, 38 procent w ataku), fatalnie Artur Szalpuk i Karol Kłos (kolejno 6 punktów przy 29 procentach i 3 przy 14!).

Co więcej, Skra „za darmo” oddała rywalom ponad jeden cały set. Popełniła 32 błędy własne przy 14 po stronie rywali. Jastrzębianie lepiej blokowali (10:7) i zdecydowanie pewniej prezentowali się w polu serwisowym (9:3). Po ich stronie dobrze zaprezentowali się Dawid Konarski (13 punktów), Christian Fromm (9 punktów) oraz Dawid Gunia i Grzegorz Kosok (po 7 punktów).

Tym samym w półfinale PlusLigi zagra Jastrzębski Węgiel. Rywalem drużyny z Górnego Śląska będzie ONICO Warszawa.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 15:25, 21:25)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Jastrzębskiego Węgla

Więcej o: