Siatkówka. Bez Michała Kubiaka na polskich ligowych parkietach

Podwójny mistrz świata Michał Kubiak o kolejne dwa lata przedłużył kontrakt z Panasonic Panthers. 31-letni przyjmujący związany jest z japońskim klubem od 2016 roku.
Zobacz wideo

Michał Kubiak to 31-letni przyjmujący, który od lat jest jednym z najpopularniejszych siatkarzy w Polsce. Jest kapitanem reprezentacji biało-czerwonych i w swojej karierze występował w takich klubach, jak AZS Politechnika Warszawska, Jastrzębski Węgiel, Halkbank Ankara czy też Panasonic Panthers. Ten ostatni z nich, japoński klub, to jego pracodawca od 2016 roku. Wygrał z nim mistrzostwo Kraju Kwitnącej Wiśni czy Puchar Kurowashiki. Jest wiodąca postacią w zespole, w związku z czym było jasne, że władze drużyny będą zainteresowanie kontynuacją współpracy z Polakiem.

W czwartek okazało się, że tym samym zainteresowany jest również sam Michał Kubiak. LZ Sport Pro i manager przyjmującego, Georges Matijasevic, poinformowali, że zawodnik postanowił związać się z klubem na kolejne dwa lata.

Warto przypomnieć, że Polaka na polskich ligowych parkietach ostatnio można było oglądać w 2014 roku w Jastrzębskim Węglu. Obecnie z Panasonic Panthers będzie grał w finale ligi japońskiej. Rywalem „panter” będzie wygrany z pary JT Thunders - Toray Arrows. Michał Kubiak z biało-czerwonymi sięgnął po mistrzostwo świata (2014, 2018), brązowy medal mistrzostw Europy, srebro i brąz Pucharu Świata oraz złoto Ligi Światowej (2012).

Więcej o: