Sport.pl

Siatkówka. Wilfredo Leon zagra w ONICO Warszawa?

ONICO Warszawa może w przyszłości złożyć ofertę, by pozyskać Wilfredo Leona? Tak twierdzi Gian Luca Pasini z "La Gazetta Dello Sport". Dużo mówi się również o tym, że półfinalista PlusLigi sezonu 2018/2019 w najbliższym czasie ma ambitne plany związane z przedłużeniem umowy z Bartoszem Kurkiem i w kolejnych rozgrywkach w roli trenera widzi Andreę Anastasiego.

Uznawany za najlepszego siatkarza na świecie Wilfredo Leon to wielokrotny medalista mistrzostw Rosji, Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. Od sezonu 2018/2019 związany jest z klubem z Perugii, który lideruje w chwili obecnej włoskiej Serie A. Grać w tym zespole będzie jeszcze co najmniej kolejny sezon.

W przyszłości pozyskaniem Kubańczyka z polskim paszportem zainteresowana ma być ONICO Warszawa. Wicelider PlusLigi i półfinalista rozgrywek ma wysokie aspiracje i bogatego sponsora, który pozwolił m.in. na to, by w trakcie sezonu po upadku Stoczni Szczecin zakontraktować Nikołaja Penczewa i Bartosza Kurka.

Wilfredo Leon miałby być niebagatelnym wzmocnieniem drużyny, która w przyszłości chce próbować swoich sił w Lidze Mistrzów. Chęci pozyskania Kubańczyka to na razie jednak tylko spekulacje włoskiej prasy. W klubie usłyszeliśmy jedynie, że myślenie o ONICO Warszawa jako o możliwym przyszłym klubie tej klasy zawodnika, to niewątpliwy powód do dumy.

Warto dodać, że 25-letni przyjmujący już w tym roku będzie mógł wspomóc polską kadrę w walce o uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej.

Więcej o:
Komentarze (5)
Siatkówka. Wilfredo Leon zagra w ONICO Warszawa?
Zaloguj się
 • dert4

  Oceniono 7 razy 3

  jakby zmontowali taką pakę, z takim trenerem,
  to drżyjcie Zenit, Lube i Modena !

 • zebrzec

  Oceniono 2 razy 0

  Jakie to sukcesy odnosi ostatnio Kuba w męskiej siatce?

 • darec_c

  Oceniono 6 razy -2

  Z tego, co mi wiadomo, jedynie Bartosz Kurek może posługiwać się tytułem "najlepszy siatkarz świata" (w trakcie MŚ w 2018 roku), a reszta to czcza gadanina. Należałoby to jakoś zweryfikować..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX