Siatkówka - Liga Mistrzów. ZAKSA - CEZ Karlovarsko 13.02.2019 r. Polski zespół walczy o ćwierćfinał LM. Transmisja TV, stream online

Siatkówka. W środę, 13 lutego, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra kluczowy mecz w Lidze Mistrzów. By wciąż mieć szansę na awans z grupy siatkarze Andrei Gardiniego muszą wygrać na wyjeździe z czeskim CEZ Karlovarsko.
Zobacz wideo

W PlusLidze ZAKSA dzieli i rządzi. Inaczej jest w Lidze Mistrzów

W sezonie 2018/2019 PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest niepokonana i ze sporą przewagą zajmuje pozycję lidera. Dotychczas wygrała wszystkie 16 spotkań, a 8 z nich zakończyła rezultatem 3:0. W ostatniej kolejce drużyna z Kędzierzyna-Koźla pokonała 3:0 trzecią drużynę PlusLigi – Jastrzębski Węgiel.

Ekipie trenera Andrei Gardiniego gorzej wiodło się w fazie grupowej Ligi Mistrzów CEV. Choć ZAKSA wygrała pierwszy mecz, później przyszły dwie porażki. Obecnie polski zespół jest na trzecim miejscu – za włoskimi Lube Civitanovą i Modeną.

ZAKSA wciąż ma szansę na awans. Pierwszym rywalem CEZ Karlovarsko

Do Lube ZAKSA już nie doskoczy, natomiast wciąż ma szansę na drugie miejsce, które może dać ewentualny awans (do fazy play-off przejdą trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc).

By przedłużyć swoje nadzieje, ZAKSA musi wygrać dzisiaj na wyjeździe z CEZ Karlovarsko. Zatorski, Bieniek i Śliwka powinni sobie poradzić bez większych problemów, bowiem drużyna z Karlowych Warów przegrała wszystkie mecze Lidze Mistrzów. Poprzednie starcie tych drużyn zakończyło się gładkim zwycięstwem ZAKSY – 3:0. Zdecydowanie trudniej będzie w ostatnim starciu fazy grupowej, kiedy to polski zespół wyjedzie na mecz z Lube Civitanovą.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - CEZ Karlovarsko. Gdzie obejrzeć mecz Ligi Mistrzów?

Transmisję TV środowego meczu miedzy ZAKSĄ a CEZ Karlovarsko przeprowadzi Canal+Sport. Spotkanie będzie można również obejrzeć w Internecie i w aplikacji – poprzez platformę NC+GO. Początek od godziny 17:55.