Siatkówka. ZAKSA oszukana na miliony złotych. Zawodnicy i trenerzy stracili pieniądze

Zagraniczni siatkarze oraz trenerzy ZAKS-y Kędzierzyn Koźle zostali oszukani łącznie na 2,5 miliona złotych przez byłego menedżera zespołu Tomasza D. - informuje katowicki "Sport".
Zobacz wideo

Pokrzywdzeni to siatkarze Sam Deroo, Benjamin Toniutti i Kevin Tillie oraz trenerzy Andrea Gardini i Ferdinando De Giorgi, który był również selekcjonerem reprezentacji Polski. Tomasz D. miał zadbać o ich pieniądze i wszystkie kwestie związane z podatkiem bankowym. Łącznie cała piątka została oszukana na 2,5 miliona złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Opolu. Deroo i Toniutti zostali już przesłuchani.

Dwaj siatkarze ZAKS-y przesłuchani

– Od momentu, kiedy ten pan odszedł z klubu nie mamy z nim kontaktu. Może raz był na naszym meczu ligowym, ale prywatnie – powiedział Sebastian Świderski, prezes ZAKSY. Tomasz D. zniknął i nie da się z nim skontaktować. Osoby z klubu twierdzą, że wyjechał z Polski. Wcześniej, jak podaje "Sport", wielokrotnie widywany był w banku, w którym konta miała piątka pokrzywdzonych, wykonując różne operacje. Tomasz D. był menedżerem ZAKS-y w latach 2012-2018.

Więcej o: