Siatkówka. Mistrz świata na czele Polskiej Ligi Siatkówki!

Paweł Zagumny stanął na czele Polskiej Ligi Siatkówki. Mistrz świata z 2014 roku sprawował już funkcje kierownicze w ONICO Warszawa - do kwietnia 2018 roku był wiceprezesem i dyrektorem sportowym.
Zobacz wideo

Pogłoski o tym, że Paweł Zagumny zostanie prezesem Polskiej Ligi Siatkówki pojawiły się już kilka tygodni temu. Jego kandydatura dla niektórych nie była zaskoczeniem. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników, a na swoim koncie ma medale mistrzostw świata 2014 (złoto), srebro mundialu w 2006 roku, I miejsce w mistrzostwach Europy 2009 i w Lidze Światowej 2012, a także srebro Pucharu Świata 2011. Rada Nadzorcza PLS podjęła decyzję o powołaniu go na stanowisko prezesa podczas zakończonego w niedzielę Pucharu Polski we Wrocławiu.

– Jestem bardzo wdzięczny, szczęśliwy a jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak wielkie wyzwanie przede mną. Całe moje sportowe życie kochałem wyzwania, więc część mojego boiskowego charakteru i umiejętności na pewno przydadzą się do realizacji celów w PLS. Także mistrzostwo świata zdobyte u nas w Polsce było dla mnie i naszej drużyny wielkim wyzwaniem, poprzedzonym wieloma wyrzeczeniami. Myślę, że skuteczna praca w PLS będzie podobnym wyzwaniem, zrobię wszystko co w mojej mocy, by osiągać takie same sukcesy, jak na boisku – powiedział Paweł Zagumny po ogłoszeniu nominacji.

Chce wnieść do władz Polskiej Ligi Siatkówki trochę świeżości

Jak w oficjalnym komunikacie podały władze Związku, były rozgrywający reprezentacji Polski nie ukrywa, że jest dużym optymistą co do przyszłości ligowej siatkówki w Polsce. – Liczę, że będę w stanie wnieść do władz ligi odrobinę świeżości, a fantastyczny zespół w firmie bardzo mi pomoże w dalszym rozwoju spółki. Przy dużych chęciach, które w sobie mam, przy ciężkiej pracy mamy szansę jeszcze bardziej podnieść jakość i znaczenie PLS, która przecież już dziś jest świetnie funkcjonującą firmą – dodał Paweł Zagumny

Co ciekawe, mistrz świata z 2014 roku pełnił już funkcje kierownicze w ONICO Warszawa. Kiedy do klubu przyszli nowi sponsorzy Zagumny zaczął pełnić funkcję wiceprezesa klubu i dyrektora sportowego. Zespół miał odnieść sukces (zatrudniono również Stephane’a Antigę jako szkoleniowca), jednak tak się nie stało. W końcówce sezonu ekipę ze stolicy dotknęła plaga kontuzji, a fakt, że w składzie znalazło się tylko trzech przyjmujących (zazwyczaj jest ich co najmniej czterech), mocno zaważył na ostatecznym wyniku drużyny. Paweł Zagumny został zwolniony.

Wicemistrz świata z 2006 roku i mistrz globu z 2014 na stanowisku prezesa PLS zastąpi Artura Popko, który w listopadzie 2018 roku został zatrzymany wraz z sześcioma innymi osobami w związku z działaniem na szkodę Polskiego Związku Piłki Siatkowej przy organizacji mistrzostw świata 2014.

Więcej o: