Siatkówka. Polski rozgrywający zagra w Dinamo Moskwa

Jak podał voleybolplus.com Grzegorz Pająk, w przeszłości m.in. zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, nie dokończy sezonu w tureckim Tokat Belediye Plevne. 32-letni zawodnik przenosi się do rosyjskiego Dinama Moskwa.
Zobacz wideo

Dinamo Moskwa to jeden z najbardziej znanych rosyjskich klubów siatkarskich. To siedmiokrotny zwycięzca Superligi, który w poprzednich dwóch sezonach sięgnął po brązowy i srebrny medal rozgrywek. Klub zajął również 2. miejsce w Lidze Mistrzów w 2010 roku. Obecnie występują w nim tacy zawodnicy, jak Ilja Własow czy Jurij Bierieżko.

Nie Łukasz Żygadło, a Grzegorz Pająk

Od stycznia do klubu dołącza polski zawodnik. Przez jakiś czas media europejskie spekulowały o tym, że miejsce Sergieja Grankina (transfer do Berlin Recycling Volleys), rozgrywającego, zajmie Łukasz Żygadło. Okazało się jednak, że władze klubu sięgnęły po innego gracza – Grzegorza Pająka.

32-letni rozgrywający w PlusLidze grał między innymi w Jastrzębskim Węglu, Effectorze Kielce, AZS-ie Olsztyn, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i Aluron Virtu Warta Zawiercie. Sezon 2018/2019 rozpoczął w tureckim Tokat Belediye Plevne.

Dinamo Moskwa jest obecnie 7. zespołem rosyjskiej SuperLigi. Wygrał 8 i przegrał 7 meczów.