Siatkówka. Podwójny mistrz świata zostaje w ZAKSIE

Mistrz świata 2014 i 2018, Paweł Zatorski, przedłużył kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Libero gra w klubie od 2014 roku i zostanie w nim co najmniej przez kolejny sezon.
Zobacz wideo

- W Kędzierzynie czuję się jak w domu, do tego od kilku lat mamy wyjątkową drużynę, w której panuje świetna atmosfera. To wszystko sprawia, że jakiekolwiek zmiany w tej chwili nie były mi potrzebne. Z dumą będę dalej nosił koszulkę ZAKSY?– podkreślił Paweł Zatorski w rozmowie ze stroną klubową.

Z ZAKSĄ?dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski,? a w poprzednim sezonie po wicemistrzostwo. Zdobył Puchar Polski, awansował również do turnieju finałowego Ligi Mistrzów, otrzymując także wyróżnienia indywidualne i liczne nagrody MVP.Zatorski to podwójny mistrz świata, który stanowił podstawę polskiej kadry zarówno w 2014, jak i 2018 roku. Zdobył również medale Pucharu Świata, jak i brąz mistrzostw Europy w 2011 roku.

W sezonie 2018/2019 jest statystycznie najlepszym przyjmującym. Libero popisuje się 56,76 procentową dokładnością zagrań. ZAKSA, w której gra, aktualnie jest liderem PlusLigi. Ma 41 punktów w tym 9 przewagi nad ONICO Warszawa.W najbliższą środę kędzierzynianie rozegrają mecz Pucharu Polski z PGE Skrą Bełchatów.