Oficjalnie: Polska zorganizuje siatkarskie mistrzostwa świata 2022 razem z Holandią

Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata w siatkówce kobiet w 2022 roku! To oficjalna decyzja FIVB, światowej federacji.
Zobacz wideo

W listopadzie gospodarzem męskiego mundialu została Rosja. Ogłoszenie gospodarza kobiecych MŚ nastąpiło dopiero w sobotę podczas jednej z siatkarskich gal. - Aż nie wiem co powiedzieć, tyle radości. Mogę powiedzieć jedno: od jutra zabieramy się do pracy - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. Polska zorganizuje ten turniej wspólnie z Holandią. Ostatni mundial został rozegrany w Japonii (zorganizowano tam ostatnie cztery z sześciu mundiali!). Mistrzyniami świata zostały Serbki, wyprzedziły Włoszki i Chinki. Polki po raz ostatni grały na siatkarskim mundialu w 2010 roku, gdy zajęły 9. miejsce. W swojej historii mają jeden srebrny oraz dwa brązowe medale.

Kolejny siatkarski mundial w Polsce?

Co ciekawe, w 2026 roku w Polsce mogą się odbyć również męskie mistrzostwa świata. Były prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski przyznał, że działaczom marzy się powtórka z organizowanego w Polsce mundialu 2014. Polska wygrywała dwa ostatnie mundiale.

Więcej o: