Ikona Sportu 2018 - Vital Heynen

Jedni go kochają, a inni nie potrafią zrozumieć. Vital Heynen z pewnością jest jedną z najciekawszych postaci siatkarskiego świata.
Zobacz wideo

Czytelnicy Sport.pl wybrali Ikonę Sportu 2018. W głosowaniu zakończonym 7 stycznia o godz. 12:00 oddano 159 675 głosów. W ubiegłym roku zwycięzcą został Robert Kubica, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Łukasza Kubota. W plebiscycie oddaliście wówczas 72 tysiące głosów. 

Trener mistrzów świata z 2018 roku nie lubi się nudzić i znany jest ze swojej oryginalności. Na treningach zawodnicy rywalizują u niego o czekoladki, odbijają piłki krzesłami, a sam szkoleniowiec niejednego z nich... wyswatał.

Jego nietypowość nie sięga jednak celów, w które mierzy. Chciał współpracować z najlepszymi, dlatego po pracy z reprezentacją Niemiec czy Belgii spróbował swoich sił w Polsce. Indywidualnym podejściem do zawodników przekonał do siebie nawet największych sceptyków i był trenerem, który w pełni stawiał na grającego wcześniej w kratkę Bartosza Kurka. Potwierdził swoje wysokie umiejętności szkoleniowe, w ciągu 4 lat zdobywając już drugi medal na siatkarskim mundialu.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: