Ikona Sportu 2018 - Michał Kubiak

Michał Kubiak w polskiej kadrze naprzemiennie określany jest jako "Dzik" lub "Misiek". Niezmiennie jest jednak jej kapitanem i w 2018 roku poprowadził ją do zwycięstwa w mistrzostwach świata.
Zobacz wideo

Czytelnicy Sport.pl wybrali Ikonę Sportu 2018. W głosowaniu zakończonym 7 stycznia o godz. 12:00 oddano 159 675 głosów. W ubiegłym roku zwycięzcą został Robert Kubica, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Łukasza Kubota. W plebiscycie oddaliście wówczas 72 tysiące głosów. 

Jest synem siatkarskiego trenera, Jarosława Kubiaka. Do polskiej kadry trafił dzięki wynikom osiąganym w siatkówce plażowej, ale na dobre zagościł w niej w 2011 roku. Zdobywał medale mistrzostw Europy, Pucharu Świata, Ligi Światowej i Ligi Mistrzów. Niestraszne mu są  zagraniczne kontrakty – grał w mierzącej się z wojną Turcji, na dłużej związał się także z Japonią.

Prywatnie ojciec dwóch córek, który ceni sobie rodzinę. Jego marzeniem jest wygrana w Lidze Mistrzów pod wodzą trenera, z którym współpracował wiele lat – Lorenzo Bernardiego. Przede wszystkim jednak celuje w medal olimpijski, bo, jak sam podkreśla, to jedyne trofeum, którego jeszcze w karierze nie zdobył.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: