Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio może odbyć się w Polsce. "PZPS wysłał aplikację"

Polski Związek Piłki Siatkowej chce zorganizować turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio. O wysłaniu aplikacji o organizację turnieju poinformował wiceprezes PZPS Jacek Sęk.
Zobacz wideo

– Polski Związek Piłki Siatkowej wysłał aplikację o organizację przyszłorocznego interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego mężczyzn do igrzysk w Tokio. Światowa federacja (FIVB) zaproponowała nam zaś organizację kobiecego – powiedział wiceprezes PZPS Jacek Sęk, cytowany przez portal sport.tvp.pl.

Męski turniej kwalifikacyjny zostanie przeprowadzony w dniach 9-11 sierpnia PZPS chce, aby odbył się on w Polsce. Termin składania wniosków o organizację zawodów upłynął 14 grudnia.

– Kilka dni temu wysłaliśmy aplikację o organizację męskiej imprezy. FIVB sama zaś złożyła nam propozycję goszczenia kobiecej. Bardzo poważnie to rozważamy, ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji. Światowa federacja nie wyznaczyła nam żadnego deadline'u - przyznał Sęk.

Za prawo do organizacji turnieju PZPS prawdopodobnie będzie musiał zapłacić około 500 tys. dolarów.

W kalendarzu rozgrywek FIVB na przyszły sezon jeszcze jest sporo niewiadomych, ale daty rozgrywania turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk zostały już podane. Niezależnie od tego, gdzie się one odbędą, polska kadra będzie w nich wzmocniona.

Więcej o: