Liga Mistrzów siatkarzy. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie zwyciężyła w pierwszym meczu

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała mistrza Czech - CEZ Karlovarsko 3:0 (25:16, 25:16, 25:17) w swoim pierwszym meczu tej edycji Ligi Mistrzów. Tym samym zespół prowadzony przez Andreę Gardiniego kontynuuje passę zwycięstw - w PlusLidze sezonu 2018/2019 nie przegrał dotąd ani razu.

68 minut potrzebowali siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, by w meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów 2018/2019 w grupie B pokonać rywali z CEZ Karlovarsko. Tylko w trzecim secie przeciwnikom zespołu Andrei Gardiniego udało się zdobyć więcej niż 16 punktów – 17.

ZAKSA dominowała przede wszystkim w aspektach ofensywnych. Gospodarze utrzymywali skuteczność ataku na poziomie 55 procent, podczas gdy przeciwnicy prowadzeni przez Jiriego Novaka osiągnęli zaledwie 34 procent. Było to świetne spotkanie w wykonaniu rozgrywającego kędzierzynian Benjamina Toniuttiego. Piłki kierowane przez niego do kolegów z zespołu zostały zablokowane zaledwie 3 razy, a jego drużyna w sumie jedenastokrotnie zatrzymała rywali na siatce.

Kaczmarek i Deroo liderami ZAKSY

Po 16 punktów dla wicemistrzów Polski zdobyli Łukasz Kaczmarek i Sam Deroo. Pierwszy z nich grał na 62 procentowej efektywności zbić, natomiast drugi na 44 procentowej. Dla porównania najczęściej punktujący zawodnik CEZ, Marek Zmrhal, zdobył 10 punktów. Dobrze spisał się również libero miejscowych, Paweł Zatorski, osiągając 75 procentową skuteczność przyjęcia i grając równo w obronie.

W kolejnym spotkaniu Ligi Mistrzów przed kędzierzynianami spore wyzwanie. 19 grudnia ZAKSA zmierzy się z Azimut Modeną na wyjeździe. Włoski klub jest obecnie na 2. miejscu w Serie A. Grają w nim gwiazdy światowej siatkówki - Ivan Zaytsev, Denis Kaliberda czy Micah Christenson.

W grupie D Ligi Mistrzów, w której występują dwa polskie zespoły – PGE Skra Bełchatów i Trefl Gdańsk – bełchatowianie pokonali natomiast team Andrei Anastasiego 3:1.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - CEZ Karlovarsko 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)