Siatkówka. MŚ 2022 w Rosji!

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn w 2022 roku odbędą się w Rosji - poinformowało FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej).

Siatkówka. MŚ 2022 w Rosji

Rosja zorganizuje siatkarski mundial po raz trzeci w swojej historii. Jeszcze jako ZSRR gościło najlepszych siatkarzy w 1952 oraz 1962 roku. Rosja zorganizowała również m.in. igrzyska olimpijskie (letnie oraz zimowe) czy mistrzostwa świata w piłce nożnej. Rywalami Rosji były Katar oraz Meksyk, a jednomyślnego wyboru dokonano podczas kongresu w meksykańskim Cancun.

- To wspaniała okazja dla rosyjskiej siatkówki oraz ludzi, którzy będą mogli dopingować siatkarzy w swoim własnym kraju. Zainteresowanie siatkówką w Rosji wzrosło po zwycięstwie w Lidze Narodów, a teraz czekamy na organizację wspaniałej imprezy, którą chcemy zachwycić siatkarską rodzinę - powiedział prezes rosyjskiej federacji Stanisław Szewczenko. - Nie mamy wątpliwości, że Rosja zorganizuje imprezę na poziomie światowym - dodał przewodniczący FIVB Ary Graca.

Reprezentacja Polski będzie bronić tytułu

Tytułu mistrzów świata zdobytego w 2018 roku będą bronić Polacy, którzy okazali się najlepsi również w 2014 oraz 1974 roku. W klasyfikacji medalowej mistrzostw świata zdecydowanie najlepsza jest Rosja (sześć złotych medali, trzy srebrne i trzy brązowe). Druga jest Brazylia (trzy złota i trzy srebra), a trzecie ex aequo Polska i Włochy (po trzy złota i jednym srebrze).

Siatkówka. Turniej kwalifikacyjny do IO w Tokio może odbyć się w Polsce

Więcej o: