PlusLiga. Transfer z powodu kontuzji. Kubańczyk w PGE Skrze Bełchatów

David Fiel Rodriguez został nowym siatkarzem PGE Skry Bełchatów. Kubański środkowy podpisał umowę z klubem mistrzów Polski do końca aktualnego sezonu Polskiej Ligi Siatkówki.

25-letni Fiel ma 204 cm wzrostu i waży 93 kg. Ostatnim klubem Kubańczyka był katarski El Jaish, w którym występował w sezonie 2016/2017 i wywalczył wicemistrzostwo kraju. Ma także za sobą występy w narodowej reprezentacji, z którą zdobył brązowe medale Ligi Światowej (2012) i mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (2013), a także Puchar Panamerykański (został najlepszym środkowym turnieju). Był również w kadrze Kuby na mistrzostwa świata, które cztery lata temu odbywały się w Polsce.

Polska gospodarzem pierwszego turnieju Ligi Narodów

Kontuzja Patryka Czarnowskiego jest poważna

- W związku z kontuzją Patryka Czarnowskiego musieliśmy szybko znaleźć alternatywę w postaci dobrego środkowego. W takim okresie jest to wyjątkowo trudne, bo sezon trwa i uznani zawodnicy grają już dla swoich klubów. Gdy pojawiła się oferta zakontraktowania Davida, od razu zaprosiliśmy go na testy. Pamiętałem tego zawodnika z meczów Ligi Światowej, ale musieliśmy sprawdzić jego aktualną formę. Wspólnie ze sztabem szkoleniowym zdecydowaliśmy, że David przyda się w drużynie PGE Skry, choć nie zapominamy też o naszych wychowankach, którzy też coraz głośniej pukają do drzwi szatni pierwszej drużyny. Mam nadzieję, że David pomoże nam w osiągnięciu wszystkich założonych celów na ten sezon – mówi w oficjalnym komunikacie prasowym klubu Konrad Piechocki, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów.

Kuriozalny terminarz Pucharu Świata

W środę zespół Roberto Piazzy sięgnął po Superpuchar Polski. Jest też na 5. miejscu w PlusLidze, mając na koncie 2 wygrane i 1 przegrany mecz.

Bartosz Kurek najlepszym siatkarzem świata