Sport.pl

MŚ siatkówka. Volleymob.com: Polska zostanie mistrzem świata

Siatkarski portal volleymob.com przewiduje, że w niedzielę Polacy zostaną mistrzem świata, choć w finał będzie bardzo wyrównany. Ostatecznie pokonamy Brazylijczyków 3:2 (25-21, 25-22, 20-25, 21-25, 15-11).

W półfinale nasza reprezentacja pokonała Stany Zjednoczone 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:20, 15:11.  Amerykański portal "VolleyMob" pisze, że Polacy wyeliminowali ich reprezentację głównie dzięki dwóm graczom. Chodzi o Bartosza Kurka i Michała Kubiaka. - Szokujące było to, że Polska wyeliminowała USA dwoma graczami. Stanowili oni 65 proc. zdobytych przez Polskę punktów. Wzięli na siebie 68 proc. ataków. I chociaż większość piłek przechodziła przez nich, to obaj mieli ponad 50 proc. skuteczności - zaznaczył serwis "VolleyMob".

Amerykański portal przewiduje, że w finale będziemy prowadzili 2:0 w setach, ale Brazylijczycy zdołają wyrównać. Jednak w tie-breaku znowu Polacy okażą się lepsi. I właśnie dzięki liderom. "VolleyMob" przypomina, że Kubiak zdobył aż 29 punktów w meczu z USA. Podkreślono, że np. Wallace, ważny zawodnik Brazylii, nie jest aż tak skuteczny. Doceniono także rolę naszego trenera. "Vital Heynen jest jednym z najmądrzejszych na świecie'' - twierdzą Amerykanie.

MŚ siatkówka 2018. Polska - Brazylia. Marcin Możdżonek: Bartosz Kurek na to zasłużył. Finał należy mu się jak psu buda

MŚ siatkówka 2018. Vital Heynen 'wylał kubeł zimnej wody' na polskich siatkarzy

Więcej o:
Komentarze (17)
MŚ siatkówka. Volleymob.com: Polska zostanie mistrzem świata
Zaloguj się
 • spectator_zm

  Oceniono 1 raz 1

  Wróżenie z fusów, ale biorę taki wynik w ciemno!
  Jednak to chore, by ten mecz rozpoczynał się o 21.15. Jeśli będzie pięć setów to znów skończy się ok. północy. Później przerwa przed dekoracjami i dekoracje. Wszystko zakończy się ok 1.30, a przecież rano trzeba wstawać do pracy! Sku...ele!...

 • lech2011

  Oceniono 1 raz 1

  25-21, 25-22, 20-25, 21-25, 15-11

  to od jasnowidza ?

 • stojacywbramie

  0

  Konstytucja, konstytucja.

 • Michał

  0

  To jest właśnie ta szampana nierówna gra Polaków której cały czas się czepiam! Brazylia gra mniej wiecej na 1 poziomie. Takiej huśtawki poziomu nie ma żadna drużyna z 6ki światowej!
  Znowu to samo! 1 set połowa mamy 3-4 pkt przewagi i na własne życzenie doprowadzamy do stanu 24:24
  Przypadek (albo cud jak kto woli ) zadecydował o wygranej w tym secie. I przypadek zadecyduje kto wygra.

 • ulrich66

  0

  "choć w finał" - czytaj przed publikacją!

 • Michał

  Oceniono 2 razy -2

  Na chłodno obstawiam 51:49 dla Brazylii. Tak. Jestem patriotą ale nie idiotą - kibicuje naszym ale po wczorajszym żenującym szarpanym nie równym meczu uważam że zwycięstwo należy się Brazylii. Brazylia tak zenujacego poziomu nie zaprezentowała w całych mistrzostwach i dlatego uważam że złoto im się należy!
  No cóż-niech wygra lepszy lub niech zadecyduje przypadek lub niech się zdarzy zwykły cud tak jak wczoraj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX